Místa, která na Réunionu nevynechat

Jaká místa Vám na Réunionu nesmí ujít? 

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Ostrov Réunion je zajímavý zejména horskou přírodou ve vnitrozemí ostrova, která Vás doopravdy uchvátí. Proto by byla škoda při návštěvě ostrova trávit veškerý čas jen na jeho pobřeží. Aktivní sopka, vyhlídkové trasy s nezapomenutelnými panoramatickými pohledy na přírodu, střediska adrenalinových sportů nebo poklidné městečka v horách, kde život běží opravdu pomalu? Inspirujte se našimi tipy, co by jste na Réunionu určitě neměli vynechat.

Aktivní sopka Piton de la Fournaise

Piton de la Fournaise je sopka stará 500 000 let s roční návštěvností 400 000 turistů. Je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO a je specifická zejména díky své neustálé aktivitě a dostupnosti. Přímo k okrajji kráteru se totiž můžete dostat pěsky a nahlédnout tak do jejich hlubin.

Horský okruh Cirque de Mafate

V srdci Národního parku Réunionu najdete Horský okruh Mafate, kterí je unikátní tím, že se do něj nedostanete autem. Místní příroda je proto ještě o něco krásnější. Pěšky se sem dostanete buď ze Cirque de Salazie (cestou Col des Boeufs) nebo chodníkem Col du Taibit ze Cirque de Cilaos a najdete tu jedinou obydlenou vesnici (La Nouvelle) a pár osad (Marla, Roche-Plate).

Vodopád Trois Bassins

Ostrov Réunion je plný vodopádů. Jedním z nejhezčích je ale vodopád Trois Bassins. Najdete ho na západě ostrova a procházka k němu stojí za opravdu osvěžující koupel ve vodách vodopádu.

Městečko Hell-Bourg

Po 9ti kilometrové klikaté cestě ze Salazie narazíte na městečko Hell-Bourg. S velkolepými horami na pozadí je Hell-Bourg místem, kde si užijete nejen původní architekturu ostrova, budete zde mít také nespočet možností pro turistiku. Stačí si zvolit trasu, nebo jen sedět v kavárně v centru ostrova a sledovat okolní klidný život.

Horský okruh Cirque de Salazie

Cirque de Salazie je horská oblast plná vodopádů, které si nemůžete nevšimnout už cestou od pobřežního města St. André. Na konci této najdete Hell-Bourg. Předtím se ale cestou zastavte při Cascade du Voile de la Mariée (Vodopád Nevěstin závoj). To jsou totiž jedny z nejhezčích vodopádů na ostrově, které by jste určitě neměli propásnout.

Obraťte se na nás

Lenka Derenčényiová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 608 884 316
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

Vyhlídka Belvedere de Bois Court

Na Réunionu najdete spoustu dechberoucích vyhlídek podél cest. Na kterou se Vám ale zajížďka opravdu vyplatí, je vyhlídka Belvedere de Bois Court, kterou najdete nad městem Le Tampon. Uvidíte z ní údolí s autem nedostupnou vesničkou Grand Bassin a ten výhled opravdu stojí za to. Aby Vám výhled nezkazila oblačnost, doražte sem v ranních hodinách.

Lávové pole Le Grand Brulé

Zatuhlá láva z aktivní sopky Piton de la Fournaise se na místě s názvem Le Grand Brulé hromadí už tisíceročí a ústí do oceánu. Nižší část soutoku je dostupná z dálnice N2.

Vesnice Grand Bassin v srdci reunionské přírody

Autem nedostupná vesnička v údolí Grand Bassin, které je také známé jako miniaturní Mafate, je díky své nedostupnosti vysnívaným místem pro ty, kdo hledají autentický Réunion bez přílišné civilizace a zároveň touží po nádherné přírodě. A jako bonus jsou v blízkosti vesnice nádherné vodopády.

Paraglidingový ráj v St. Leu

Díky velmi dobrým a stabilním podmínkám je Réunion jedním z nejlepších míst pro paragliding. Výhledy počas letu zůstanou zážitkem na celý život. Pokud máte zájem o tandemový let se zkušeným instruktorem, nejvhodnějším místem je Les Colimacons poblíž města St. Leu. Vystartujete z místa ve výšce 800 m nad hladinou moře a pak už si jen můžete užívat nádherný pohled na věčně zelený ostrov a vody Indického oceánu.