10 nej aktivit na ostrově Mauricius

10 nej aktivit na ostrově Mauricius

1/

Šnorchlování ve Flic en Flac - v průzračné vodě u jedné z nejdelších pláží ostrova si užijete to nejlepší šnorchlování. Korály jsou domovem perutýna, murény nebo velkých hejn pestrobarevných útesových rybek. Pro zkušenější jsou zde skvělé podmínky pro potápění, během kterého můžete spatřit rejnoky nebo máte-li štěstí, připlují k Vám malé skupinky zvědavých delfínů.

2/

Turistika v Národním parku Black River Gorges - neuvěřitelně rozmanitá krajina ostrova. Vyčlenit si den či dva na procházky místní přírodou opravdu stojí za to. Turistické stezky jsou nenáročné a obohatí Vás o nezapomenutelné výhledy na oceán, vysoké vodopády a možnost projít se opravdovým deštným pralesem.

3/

Návštěva Chamarel - vesnice s tradiční architekturou a atmosférou, která je vstupní bránou k nejkrásnějším vodopádům ostrova se stejnojmenným názvem, nebo k Zemi sedmi barev. Na tomto malém území najdete duny z lávového písku hrající nejrůznějšími barvami, jednoznačně jedno z nejfotografovanějších míst na ostrově.

4/

Výlet na Ile aux Aigrettes - nádherný ostrůvek na východním pobřeží, který je vysoce chráněnou oblastí, a je proto bohatý na původní flóru a faunu. Ostrůvek jako vystřižený z ráje omývají křišťálově průzračné vody oceánu a návštěvník zde může spatřit želvy obrovské a exotické ptactvo, kaloně nebo chráněného holuba růžového.

5/

Odpoledne v Port Louis - pulzující hlavní město ostrova je směsí všech kultur, se kterými se kdy ostrov setkal. Najdete zde jak moderní patrové budovy, přístav s luxusními jachtami a elegantní hotely, tak si na své přijdou i milovníci historie, na které tu čeká řada muzeí, typická architektura, nebo tradiční tržiště. Kdo rád stráví nějaký čas nakupováním, najde právě zde nejširší sortiment jak tradičního, tak luxusního zboží.

6/

Ochutnávka rumů - místní nejrozšířenější alkoholický nápoj, rum, je možné poznat zblízka v jedné z tradičních výroben, kde Vám rádi vysvětlí kompletní proces výroby spojený s ochutnávkou těch nejlepších produktů. Ne nadarmo si tento zlatavý mok vysloužil celosvětové uznání, posuďte sami.

7/

Výstup na Le Morne - hora Le Morne v jižní části ostrova je nejen přírodní, ale i kulturní dominantou ostrova. Je zapsána na Seznamu kulturního dědictví UNESCO a turistům je zpřístupněna teprve od roku 2016. Na jejím vrcholu Vás čeká dech beroucí výhled na širý oceán a ostrov samotný.

8/

Pláže východního pobřeží - klidnější oblast východního pobřeží s plážemi Belle Mare, Palmar nebo Trou d’Eau Douce a malými rybářskými vesničkami lákají k odpočinku od turisticky rušnějších oblastí západní části ostrova. Zlatavý jemný písek a průzračná voda jsou jako stvořené k relaxaci.

9/

Procházka v Pamplemousses Gardens - údajně nejstarší botanická zahrada na jižní polokouli, Pamplemousses byla založena v roce 1770 a je známá hlavně jezírkem s obrovskými lekníny Victorie královské. Kromě této unikátní rostliny tu najdete ukázky flóry z celého světa, endemické rostliny ostrova, tak i palmové háje, které vybízejí k odpočinku v jejich stínu.

10/

Prohlídka koloniální Eureky - historické město v srdci ostrova uchovalo původní panské sídlo se stejnojmenným názvem, bylo postaveno v třicátých letech 19. století. Tento dům s více než sto okny je dosud zařízený původním nábytkem a vybavením domácnosti. Návštěvou se přenesete do časů kolonialismu, kdy dům obývali předci spisovatele J. M. G. Le Clézia, držitele Nobelovy ceny za literaturu.