10 nejhezčích pláží ostrova Mauricius

10x nej pláže

1/

Trou aux Biches - skvělé podmínky jak pro šnorchlování, tak pro plavání čirou, mělkou a klidnou mořskou hladinou. Ideální místo pro rodiny s dětmi. Na pláži najdete také stánky s občerstvením, kavárny a restaurace.

2/

Mont Choisy - tuto dlouhou a velice oblíbenou pláž na severozápadě se vyplatí navštívit v týdnu, kdy ji budete mít takřka pro sebe. Z jedné strany pláž lemují palmy z druhé křišťálové vody oceánu. Pozvolný vstup do vody a mírné vlny jsou výborným místem, kde si užít nerušenou relaxaci.

3/

La Cuvette - tato nevelká pláž (jenom 80 metrů dlouhá) je schovaná v Grand Baie. Tyrkysové, průzračné vody omývají pláž s jemným bílým pískem, která je ideální pro ty, kdo si rádi užívají samotu a soukromí bez davů turistů.

4/

Belle Mare - skvělá pláž pro ranní ptáčata k pozorování východu slunce a rozcvičku v oceánu. Překrásná dlouhá, písčitá pláž s pralesem v zádech je skvělá k aktivnímu odpočinku. V této části ostrova si ale dejte pozor na silnější mořské proudy.

5/

Ile aux Cerfs - rušnější o víkendech, tento malebný ostrov nabízí vše, co od tropického ráje očekáváte. Rozhlédněte se po ostrově po klidném místě k odpočinku, nebo vyzkoušejte některou z vodních aktivit.

6/

Pereybere - populární mezi místními, voda na této pláži poblíž Grand Baie je o něco hlubší než na ostatních plážích ostrova, no pořád klidná a vhodná k šnorchlování a pozorování korálů.

7/

Flic en Flac - nekonečné množství odstínů modré - to je pláž v oblasti Flic en Flac. Ideální místo pro pozorování západu slunce nad oceánem.

8/

Blue Bay - jihovýchodní část ostrova je domovem pláže Blue Bay, která ke svému názvu nepřišla náhodou a svou modrou barvou denně uchvacuje nové návštěvníky. Další opravdu skvělé místo pro šnorchlování nebo plavání.

9/

Le Morne - jižní poloostrov s dominantní horou Le Morne dodává této pláži dramatickou atmosféru a i když jsou místní podmínky vhodné zejména pro vodní sporty (windsurfing, kitesurfing), je určitě vhodná i pro plavání. Ostražitost vůči okolí je ale na místě.

10/

La Cambuse - jedna z méně objevených pláží na ostrově s jemným bílým pískem a křišťálově čistou vodou je tipem pro zdatnější plavce. Místní mořské proudy mohou být silnější.