10 nejlepších suvenýrů z Mauricia

10 nejlepších suvenýrů z Mauricia

1/

Pták Dodo - tento bohužel již vyhynulý opeřenec je symbolem ostrova a bude Vás tu provázet na každém kroku. Především v obchodech se suvenýry - natištěný na tričkách, saronzích, v podobě plyšového zvířete a ve spoustě dalších variací a najdete ho opravdu všude.

2/

Tradiční modely lodí - místní modely lodí jsou proslulé po celém světě, a i když nepatří mezi ty nejlevnější suvenýry (jejich cena se může vyšplhat až na několik tisíc korun), jsou určitě jedním z těch nejkrásnějších. O jejich bezproblémový převoz se nebojte - v dílně Vám bude zakoupený model bezpečně zabalen. Nejoblíbenější dílny najdete ve městech Curepipe, v Caudan Waterfront v Port Louis nebo na severu ostrova - Historic Marine.

3/

Tradiční rum - mauricijskou cukrovou třtinu s oblibou přetavují do následné výroby tekutého zlata. Kromě samotné ochutnávky v jedné z rumérií byste neměli propásnout možnost rumem někoho po návratu domů obdarovat. Rumy je možné zakoupit ve vkusných dárkových krabicích a vybrat si můžete z mnoha jejich druhů - ať už jde o originální produkt z distilérie Rhumerie du Chamarel, rum ochucený kávou, pomerančovou kůrou či kořením. Ale pozor - každá osoba může z ostrova vyvézt pouze 2 litry alkoholu.

4/

Cukr a koření - stejně jako rum, i cukr můžete na Mauriciu sehnat v nejrůznějších podobách - například L'Aventure du Sucre ho nabízí kolem neuvěřitelných 15 druhů. Doporučujeme vyzkoušet především tmavější, surovější varianty. Ostrov je zároveň producentem celé škály koření. Co si třeba přivézt z dovolené čerstvou skořici, vanilku, chili papričky, šafrán nebo kardamon? Můžete se tak pokusit i doma uvařit pokrmy, které jste tu ochutnali.

5/

Čaj - obyvatelé ostrova ho milují a zamilují si ho určitě i Vaši přátelé jako dárek z dovolené. Čaj se na ostrově pěstuje od roku 1765 a stále se sklízí převážně ručně. Sami se přesvědčíte, že je z čeho vybírat. Nabídka je široká a tak zde můžete najít takové skvosty, jako jsou například černý čaj s kokosem a bergamotem nebo bylinný čaj s lemongrass.

6/

Šperky od místních řemeslníků - nejenom pro ženy se hodí nakoupit ručně vyráběné šperky od mauricijských umělců. Všechny typy ozdob od prstenů, přes náramky a náhrdelníky až po ozdoby do vlasů můžete na ostrově koupit v rozličných tvarech, velikostech a barvách.

7/

Oblečení - nakoupíte zde za příjemné ceny nejenom barevné sarongy a sárí, hedvábné šátky, ale také například pletené zboží nebo zboží luxusních značek. Oblečení lze nakupovat po celém ostrově, nejvíce obchodů se značkovými oděvy však najdete ve městech Curepipe a Floreal.

8/

Tradiční hudební nástroj ravanne - kdo má v oblibě hudbu a tanec, určitě ocení dar v podobě perkuse ravanne. Tento nástroj z dřevěné obruče potažené kozí kůží zastává důležitou roli v představeních tradičního kreolského tance sega, který se vyvinul z afrických rytmů, jež na tamějších plantážích s cukrovou třtinou udávaly pracovní tempo.

9/

Známky - je to právě jedna pokažená známka, která proslavila ostrov Mauricius po celém světě. I když to nebude zrovna Modrý Mauricius, který je patrně dnes tou nejcennější známkou na světě, kolekcí krásných a originálních známek můžete svým blízkým udělat radost i tak. Koupíte je v Poštovním muzeu v Port Louis.

10/

Kompilace tradiční hudby sega - pro připomenutí tónů tradiční hudby sega si zakupte CD kompilaci. Některé jsou ve velmi hezkém balení. Zaručeně Vám v autě cestou do práce navodí tropickou atmosféru.