10 tipů kde se dobře najíst

10 tipů kde se dobře najíst

1/

Maison Eureka - koloniální stavba s muzeem kreolské kultury La Maison Créole ve městě Moka se pyšní jednou z nejlepších mauricijských restaurací. V krásných prostorách rustikální restaurace ochutnejte například tradiční pokrm rougaile - hustou lehce pikantní rajčatovou omáčku s cibulí, česnekem, tymiánem, kokosem a koriandrem. V malebné zahradě si pak odpočiňte u šálku místního čaje ochuceného vanilkou, mátou a citronem.

2/

Le Barachois - magickou restauraci na pontonech najdete v obklopení mangrovů na březích ostrova v Poste de Flacq. Zatímco od stolu můžete sledovat život ve vodě pod sebou, Vaše jídlo se připravuje v nedalekém kamenném stavení. Stejně tak i jídlo kombinuje tradiční koloniální atmosféru s tropickým nádechem. Ochutnejte tady plody moře - čerstvě ulovené obří krevety, humry a kraby.

3/

Le Château de Bel Ombre - elegantní a stylová restaurace ukrytá ve francouzských zahradách hotelu Domaine de Bel Ombre, kde se před jídlem můžete vydat na procházku úchvatnou krajinou s horami a oceánem. Pod vysokými stropy jídelního sálu si můžete vychutnat tradiční mauricijské a francouzské pochoutky, jako jsou například divočák nebo holoubata.

4/

Domaine Anna - restaurace s příjemným posezením v oddělených altáncích u břehu jezera je jedinečnou ukázkou čínské kuchyně, která má na ostrově své nezaměnitelné místo. Místní šéfkuchař - samouk Hang Leung Pah Hang, zde dodává klasickým čínským pokrmům moderní nádech.

5/

Le Fangourin - jedna z nejlepších restaurací na ostrově leží u muzea L'Aventure du Sucre a zaměřuje se na tradiční mauricijské pokrmy. V tomto prostředí na Vás dýchne koloniální historie a ochutnat zde můžete například jehněčí taijne s medailonky z chlebovníku, čerstvé ryby nebo oblíbený dezert Crème brûlée.

6/

Escale Creole - autentická a příjemná restaurace ve městě Moka situovaná ve velké tropické zahradě. Vychutnat si zde můžete skutečně domácí kreolské pokrmy jako Manze lacaze, rougaille, rybu Cangraillé se zelím, kuřecí curry nebo srnčí salám.

7/

Le Capitaine - populární restaurace v Grand Baie nabízí skvělý výběr čerstvých ryb a plodů moře. Nejenom, že Vám zde bude chutnat, díky pohodové atmosféře, krásnému výhledu na moře a svěžímu mořskému vánku si také odpočinete po dni stráveném pod mauricijským sluncem. Čerstvý humr, krab na bílém víně či ravioli s humrem a čerstvými houbami jsou jenom zlomkem menu, které zde na Vás čeká.

8/

Chez Tante Athalie - restaurace v koloniálním stylu v blízkosti botanické zahrady Pamplemousses. Majitel je vášnivým sběratelem veteránů, a tak si zde můžete prohlédnout také několik krásných aut. Jako výhodné obědové menu se zde servírují tradiční pokrmy na květovaném nádobí, které je třešničkou na dortu domácké atmosféry místa.

9/

Varangue sur Morne - restaurace s verandou a překrásným výhledem v blízkosti Chamarel. Kromě tradičních pokrmů je místní specialitou dech beroucí scenérie jihozápadního pobřeží ostrova.

10/

Kiosque Magique - nenápadný kiosek na veřejné pláži v Mon Choisy, který nabízí výběr indických a asijských jídel a čerstvých mořských plodů. Právě zde můžete ochutnat vynikající pravou mauricijskou kuchyni za nízkou cenu.