10 tipů na co si dát pozor

10 tipů na co si dát pozor

1/

Pečlivě hlídejte svá zavazadla a cennosti raději nechávejte v hotelovém sejfu. Na místech s větší koncentrací lidí a v turistických oblastech, jako jsou města Port Louis, Grand Baie či Flic en Flac, se mějte na pozoru před kapsáři.

2/

Po setmění nechoďte na opuštěné pláže či do špatně osvětlených chudších městských čtvrtí, jako je například business district v Port Louis. Peníze vybírejte v bankomatech přímo na pobočkách bank spíš než na odlehlých místech.

3/

Při nakupování se na ceně vždy domlouvejte předem, předejdete tak podvodům. Na trzích vždy smlouvejte, a to i v případě, že je cena uvedena přímo u zboží. V restauracích a barech sledujte uvedení cen na menu - pokrmy a nápoje podléhají 15% spotřební dani, která nemusí být vždy započítaná.

4/

S ohledem na kvalitu služeb si výlety vždy raději domlouvejte s delegátem nebo v kamenných kancelářích než u prodavačů na pláži.

5/

Vždy u sebe mějte opalovací krém s vysokým faktorem (alespoň 30), sluneční brýle a pokrývku hlavy na ochranu před sluncem. Chraňte se také proti komárům - repelentem a při výletech do přírody dlouhými rukávy a nohavicemi.

6/

Dbejte zvýšené opatrnosti, pokud chcete na ostrově řídit auto. Nejenom, že se zde jezdí vlevo, na silnicích se pohybují chodci, cyklisté, nebo toulaví psi a obzvlášť v noci nebývají dostatečně osvětlení.

7/

Kvůli ostrým korálům doporučujeme do vody nosit boty. V turisticky rušných resortech dbejte při koupání opatrnosti i kvůli rychlým motorovým člunům. Pečlivě vybírejte také místo pro slunění na pláži a raději si nelehejte pod kokosové palmy.

8/

V období od prosince do března se na ostrově můžete výjimečně setkat s cyklony. V takovém případě vždy dodržujte instrukce delegáta nebo hotelu.

9/

Přestože voda na ostrově by měla být nezávadná, doporučujeme pít vodu balenou. Ovoce si před jídlem vždy pečlivě omyjte nebo oloupejte.

10/

Dbejte na místní zvyklosti především v chrámech a mimo turistické oblasti. Do chrámů vstupujte se zahalenými koleny a rameny a vyzutí, u hinduistických chrámů odložte všechny kožené části oděvu. Opalování bez horního dílu plavek zde není běžné.