Autentický východ ostrova Mauricius

Autentické východní pobřeží

scenérie

Turismem téměř nedotčený východ Mauricia obyvatelé znají také pod názvem La Côte Sauvage, neboli nespoutané pobřeží. Podél východní strany ostrova se totiž táhnou původní rybářské vesničky, které se střídají s bílými plážemi a palmovými háji. Oblíbenými vesnicemi východu jsou Belle Mare, Trou d’Eau Douce, Pointe de Flacq.

Autentický východ ostrova Mauricius
Autentický východ ostrova Mauricius

Trou d’Eau Douce

Hlavní centrum pro turisty na východě Mauricia, Trou d’Eau Douce, je malou rybářskou vesnicí, která je ale navštěvována hlavně jako vstupní brána pro přepravu lodí na blízký ostrov Ile aux Cerfs. Pokud sem však zavítáte v ranních hodinách, spíše než skupiny turistů budete pozorovat návraty místních rybářů s úlovkem, nebo mauricijské ženy s koši na hlavě plnými ovoce a zeleniny mířící na tržiště.

Autentický východ ostrova Mauricius

Oblíbené pláže východu

  • Belle Mare
  • Palmar
  • Pláže ostrova Ile aux Cerfs

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
Autentický východ ostrova Mauricius

Ostrov Ile aux Cerfs

Průzračná voda a bílé pláže jako z pohlednice - dokonalý tropický ostrov a oblíbená destinace jednodenních výletů turistů i Mauricijců. Ile aux Cerfs (v překladu Jelení ostrov - původně obydlen jeleny) je vzdálen jen několikaminutovou jízdou člunem z Trou d’Eau Douce. Ile aux Cerfs je skvělým místem pro šnorchlování, vodní sporty, pozorování vegetace, či golf - je zde exkluzivní 18jamkové golfové hřiště.