Horská turistika na ostrově Réunion

Pěšky přírodou Réunionu

turistika

scenérie

Sopečné horské hřebeny ostrova schovávají nespočetné množství značených horských chodníků určených pro turistiku. Všechny jsou rozděleny podle náročnosti, vybrat si proto může každý. Už na letišti si můžete u informačního stánku vyzvednout přehlednou mapku se všemi trasami.

Horská turistika na ostrově Réunion
Horská turistika na ostrově Réunion

Značení chodníků

900 kilometrů značených turistických tras - tomu říkáme vysněné místo všech milovníků horské turistiky. Od cest vhodných pro děti a rodiny až po opravdu náročné trasy, Réunion vyhoví každému. Jednoduché trasy zvládnete bez problémů sami, u náročnějších stojí za zvážení lokální průvodce. Na místě Vám v turistických centrech nebo na letišti rádi zdarma poskytnout přehledné turistické mapky se zakreslenými trasami.

Les Bélouve

Lesní oblast Bélouve je celkem unikátní díky bohatému porostu stromů tamarindu. Nachází se ve východní části ostrova, odkud je skvělý pohled na Cirque de Salazie a jeho majestátní vodopády Trou de Fer.

Horská turistika na ostrově Réunion

Aktivní sopka Piton de la Fournaise

Jedna z nejaktivnějších, ale zároveň nejpřístupnějších sopek, Piton de la Fournaise, neboli jednoduše Vulkán je povinnou zastávkou, kterou byste neměli vynechat. Zážitek je opravdu jedinečný. Přímo k vrcholu sopky není možné dojít žádným dopravním prostředkem. K začátku treku je potřeba dojet autem na záchytné parkoviště Pas de Bellecombe (vzdálené asi 50 minut jízdy od La Plaines des Cafres), které je počátečním bodem pro cestu k sopce. Pěší cesta je značena cedulemi s orientační vzdáleností k cíli. Při cestě po povrchu sopky následujte bílé značení na zemi.

Horská turistika na ostrově Réunion

Horské okruhy Cilaos, Mafate a Salazie

Cirque de Cilaos, Cirque de Mafate a Cirque de Salazie jsou třemi hlavními horskými okruhy, které jsou obzvláště oblíbené pro turistiku. Všechny mají několik desítek horských tras, opravdu je proto z čeho vybírat. Ideální je mít dostatek času na prozkoumání všech třech okruhů (bez problémů zde můžete strávit několik dní), každý z nich je totiž něčím specifický.

  • Cirque de Cilaos - 80 kilometrů turistických chodníků
  • Cirque de Mafate - dostupný jenom po vlastních, nedotčená příroda
  • Cirque de Salazie - království vodopádů a kreolské městečko Hell-Bourg
Horská turistika na ostrově Réunion

Nejvyšší vrch Piton des Neiges

Pro zdatnější je určitě lákavý výstup na nejvyšší horu ostrova, Piton des Neiges. Vidět slunce vycházet zpod mraků ve výšce 3 071 metrů nad mořem je dech beroucí. Cest na vrchol je několik (z Les Plaines, Cilaos, Bélouve, le Dimitile nebo Salazie) a liší se v obtížnosti. Doporučujeme zvolit dvoudenní výstup právě kvůli neopakovatelnému východu slunce.

Maïdo

Le Piton Maïdo je oblíbeným zejména pro rodinné procházky. Jeho hlavní atrakcí jsou majestátní výhledy na Cirque de Mafate nebo Piton des Neiges. Je také jednou ze vstupních bran do autem nepřístupné oblasti Cirque de Mafate.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz