Hlavní město Mauricia - Port Louis

Hlavní město Port Louis

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Za poznáním mauricijského každodenního života doporučujeme jet do hlavního města ostrova - Port Louis. Nachází se v severozápadní části ostrova a je největším městem. Ideální na polodenní nebo i celodenní průzkumný výlet.

 Hlavní město Mauricia - Port Louis
 Hlavní město Mauricia - Port Louis

Jak se do Port Louis dostat

Nejjednodušší, ale i nejdražší možností je doprava taxíkem. Na hlavní autobusové nádraží v Port Louis se jednoduše dostanete i místními autobusy, což je samozřejmě časově náročnější, no o hodně levnější. Případně můžete Port Louis navštívit v rámci organizované tour. Pro samotný pohyb po městě nepotřebujete žádnou dopravu, vše pro turisty podstatné je dostupné po vlastních.

 Hlavní město Mauricia - Port Louis

Le Caudan Waterfront

V těsné blízkosti přístavu si můžete po prochozeném dnu odpočinout v jedné z restaurací nebo kaváren pobřežního kompexu Le Caudan Waterfront. Najdete zde i pár obchodů mezinárodních i místních značek.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
 Hlavní město Mauricia - Port Louis

Místní vůně a chutě

Povinnou je určitě návštěva hlavní tržnice, neboli tzv. Central marketu. Ten se skládá ze dvou částí - v první naleznete potraviny, ovoce, zeleninu a exotické koření všeho druhu. Pokud jste tedy milovníky jídla, nebo pestrých barev, toto místo vás bude bavit. V sousední části zase můžete vybírat suvenýry a smlouvat s prodejci jejich cenu.

 Hlavní město Mauricia - Port Louis

Co ještě v Port Louis navštívit?

Chinatown - zázemí čínské komunity plné rušných restaurací a malých obchůdků

Blue Penny Museum - domov světoznámé poštovní známky Modrý Mauricius