Tradiční tanec Sega

Taneční rytmy Mauricia

Neodmyslitelnou součástí ostrova Mauricius je tradiční tanec s názvem Sega, který se vyvinul z rituální hudby Madagaskaru a Afriky a je hudebním vyjádřením mauricijského stylu života, plného radosti a štěstí.

  • Doprovodní píseň se obvykle zpívá v kreolštině - původním jazyce ostrova
  • Vychází z historie a života původních otroků, stala se nedílnou součástí místního folklóru
Tradiční tanec Sega
Tradiční tanec Sega

Technika tance Sega

Základem Segy je pravidelné pohupování do rytmu taktu tradičního nástroje Ravanne. Muž obvykle stojí v tanečním prostoru s rukama na bocích a čeká na dívku, která se směrem k němu pomalu vlní a mává barevným kapesníkem. Když se potkají, pokračují improvizací v pohupujícím tanci a snaží se přitom udržet rytmus se zvyšujícím se tempem doprovodní hudby. Tento tanec může být fyzicky velmi náročný, pokud se mu ale oddáte naplno, zanechá ve Vás i hluboký vnitřní, nejen fyzický zážitek.

Tradiční tanec Sega

Co vlastně Sega vyjadřuje?

Sega vypráví o radostech i smutcích místních rolníků a rybářů. Je nostalgickým dědictvím otroků i vesničanů a její tóny se dnes staly nedílnou součástí mauricijské zábavy a každodenního mauricijského života.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

Tradiční tanec Sega

Kde na ostrově zažít tanec Sega

Ve většina hotelů v rámci svých animačních programů uvádí také představení tradičního tance Sega. Informujte se proto o přesném programu na recepci hotelu. Další možností jsou ve večerních hodinách také lepší restaurace nebo bary.