Západ ostrova Réunion

Západní pobřeží

turistika

scenérie

památky

město

Západní část ostrova je nazývána i Riviérou Réunionu, nebo také ,,Slunečné pobřeží“ zejména díky orientaci na západ a tedy bohatému slunečnímu záření. 45 kilometrů dlouhé pobřeží je plné rozvinutých turistických letovisek, ve kterých na plážích tráví svou dovolenou jak místní, tak zahraniční turisté.

Západ ostrova Réunion
Západ ostrova Réunion

L’Hermitage les Bains

V L’Hermitage les Bains uvidíte asi nejhezčí pláž Réunionu, která je také hlavním lákadlem tohoto střediska. Jelikož je chráněna korálovým útesem, je bezpečná pro plavání.

Západ ostrova Réunion

Město St. Paul

Toto středisko zkuste navštívit v pátek nebo v sobotu, kdy probíhají oblíbené trhy. Jinak zde podél pobřeží natrefíte na pozůstatky koloniální architektury. Dlouhá černá písečná pláž ale není vhodným místem pro koupání, to je tady zakázáno. Nejbližší bezpečnou pláží pro koupání je Boucan Canot, které se přezdívá St. Tropez Réunionu.

Západ ostrova Réunion

St. Gilles les Bains

Toto větší turistické středisko nabízí hezkou bílou pláž, která ale o víkendech bývá plná lokálů. V St. Gilles les Bains najdete vše potřebné - supermarket, restaurace, ale i noční kluby, které lákají za večerní zábavou v pátek a v sobotu. Zdejší pláž Plage des Roches Noires je chráněna sítěmi proti žralokům, které byly nainstalovány v roce 2016. Zdržujte se v hlídané části vody. Ve městě můžete navštívit také akvárium.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
Západ ostrova Réunion

St. Leu - hlavní město sportu

Hlavní centrum milovníků outdoorových sportů, to je St. Leu. Poznáte ho jednoduše podle paraglidistů, kteří startují nad městem a přistávají na blízké pláži. V oblibě ho mají také potápěči. Městečko je příjemnou zastávkou, pokud chcete ochutnat místní jídlo, nebo si prohlédnout koloniální budovy. Je zde také velké turistické informační centrum, v kterém Vám s čímkoliv ochotně poradí i v angličtině.