Ochutnávka mauricijského rumu

Tradiční alkohol ostrova

Rum je nejznámějším alkoholickým nápojem ostrova Mauricius, který vychází z dlouhodobé tradice pěstování cukrové třtiny, která byla na ostrov dovezena Holanďany z indonéské Jávy. Ochutnejte mmauriciuský rum přímo v jedné z jeho výroben.

  • Vyražte na ochutnávku rumu do slavné destilérie Rhumerie de Chamarel

Tradiční versus zemědělský rum

Na ostrově se nachází několik destilérií, které vyrábějí buď rum tradiční (jeho základem je melasa - vedlejší produkt vznikající při výrobě cukru), nebo rum zemědělský (vyrábí se fermentací samotné šťávy cukrové třtiny).
Na Mauriciu se nacházejí jenom tři destilérie, které mají povolení k výrobě zemědělského rumu: Rhumerie de Chamarel, Rhumerie de Mascareignes a St. Aubin. Grays, Indian Ocean Rum Company a Oxengam produkují rum tradiční.

NÁŠ TIP

Pokud osobně navštívíte Rhumerie de Chamarel, rozhodně neváhejte s nákupem rumu. Je zde o něco výhodnější cena než na letišti. Pokud tedy v zavazadle máte prostor, určitě rum nakupte zde.

Destilérie Rhumerie de Chamarel

Nejznámější destilérie zemědělského rumu na ostrově s dlouholetou historií, která se nachází v jihozápadní, velmi úrodné části ostrova a je obklopena plantážemi cukrové třtiny, je povinnou zastávkou milovníků rumu. V jejich autentických prostorech Vás rádi zasvětí do procesu výroby rumu a ochutnávku rumů různých barev a chutí můžete zakončit chutným jídlem v stylové restauraci L’Alchimiste. Rum, který zde vyrábějí, je vysoké kvality a je tzv. zemědělského původu - vyrábí se přímo ze šťávy cukrové třtiny, ne z cukru.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 779 905
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

Ceny rumů

Ceny rumů se různí podle množství a typu výroby. Obyčejný lokální rum koupíte v samoobsluze od 300 rupií. Kvalitnější produkty najdete za 600 rupií a víc. Nákup rumů z destilérie Rhumerie de Chamarel Vás vyjde například u balení dvou lahví na 1 000 rupií, a to ve velmi hezkém dárkovém balení.