Ochutnávka mauricijského rumu

Tradiční alkohol ostrova

Rum je nejznámějším alkoholickým nápojem ostrova Mauricius, který vychází z dlouhodobé tradice pěstování cukrové třtiny, která byla na ostrov dovezena Holanďany z indonéské Jávy. Ochutnejte mmauriciuský rum přímo v jedné z jeho výroben.

  • Vyražte na ochutnávku rumu do slavné destilérie Rhumerie de Chamarel
 Ochutnávka mauricijského rumu
 Ochutnávka mauricijského rumu

Tradiční versus zemědělský rum

Na ostrově se nachází několik destilérií, které vyrábějí buď rum tradiční (jeho základem je melasa - vedlejší produkt vznikající při výrobě cukru), nebo rum zemědělský (vyrábí se fermentací samotné šťávy cukrové třtiny).
Na Mauriciu se nacházejí jenom tři destilérie, které mají povolení k výrobě zemědělského rumu: Rhumerie de Chamarel, Rhumerie de Mascareignes a St. Aubin. Grays, Indian Ocean Rum Company a Oxengam produkují rum tradiční.

NÁŠ TIP

Pokud osobně navštívíte Rhumerie de Chamarel, rozhodně neváhejte s nákupem rumu. Je zde o něco výhodnější cena než na letišti. Pokud tedy v zavazadle máte prostor, určitě rum nakupte zde.

 Ochutnávka mauricijského rumu

Destilérie Rhumerie de Chamarel

Nejznámější destilérie zemědělského rumu na ostrově s dlouholetou historií, která se nachází v jihozápadní, velmi úrodné části ostrova a je obklopena plantážemi cukrové třtiny, je povinnou zastávkou milovníků rumu. V jejich autentických prostorech Vás rádi zasvětí do procesu výroby rumu a ochutnávku rumů různých barev a chutí můžete zakončit chutným jídlem v stylové restauraci L’Alchimiste. Rum, který zde vyrábějí, je vysoké kvality a je tzv. zemědělského původu - vyrábí se přímo ze šťávy cukrové třtiny, ne z cukru.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 Ochutnávka mauricijského rumu

Ceny rumů

Ceny rumů se různí podle množství a typu výroby. Obyčejný lokální rum koupíte v samoobsluze od 300 rupií. Kvalitnější produkty najdete za 600 rupií a víc. Nákup rumů z destilérie Rhumerie de Chamarel Vás vyjde například u balení dvou lahví na 1 000 rupií, a to ve velmi hezkém dárkovém balení.