To nej z ostrova Réunion

To nejlepší, co můžete na Réunionu zažít

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Réunion je tropický ostrov v Indickém oceánu. Najdete zde proto samozřejme tyrkysově modré laguny, exotické ovoce a kokosové palmy. Od ostatních ostrovů v okolí se ale liší svou dramatickou přírodou s horami vulkanického původu, které jsou opravdu netradiční. A díky tomu je Réunion skvělým místem pro aktivní dovolenou.

To nej z ostrova Réunion
To nej z ostrova Réunion

Turistika v horách

Turistice se na Réunionu můžete věnovat klidně i celou dobu pobytu - turistických tras a míst na objevování je zde dostatek a nudit se rozhodně nebudete. Vybírat z chodníku můžete podle náročnosti, či délky trasy, na letišti nebo v turistických centrech si proto nezapomeňte vyzvednou přehlednou mapku s popisem tras.

Oblíbené místa pro turistiku:

  • Sopka Piton de la Fournaise
  • Cirque de Mafate
  • Cirque de Salazie
  • Cirque de Cilaos
  • Nejvyšší vrch Piton des Neiges
To nej z ostrova Réunion

Aktivní sopka

Jedna z nejaktivnějších, ale zároveň i nejpřístupnějších sopek na světě, Piton de la Fournaise, neboli jednoduše Vulkán je povinnou zastávkou, kterou byste neměli vynechat. Pěšky se po přibližně dvou hodinách chůze po povrchu sopky dostanete až k okraji kráteru. Zážitek je opravdu jedinečný.

To nej z ostrova Réunion

Paragliding

Réunion je rájem paraglidistů. A ne jen těch aktivních. Pokud jste ještě tento adrenalinový sport nevyzkoušeli, Réunion je pro první pokus skvělým místem. Výhledy jsou zde totiž neopakovatelné. Hlavním centrem paraglidingu na ostrově je St. Leu, které poznáte lehce díky množství barevných padáků nad ním.

To nej z ostrova Réunion

Vodopády

Ostrov a jeho horské části jsou plné rozmanitých vodopádů. V některých z nich se můžete i vykoupat. Takové osvěžení po náročné procházce rozhodně stojí za to. Při návštěvě Réunionu proto nevynechejte zastávku u těchto vodopádů:

  • Voile de la Mariée (Cirque de Salazie)
  • Les Trois Bassins

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová, specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
To nej z ostrova Réunion

Canyoning

Místní hory nejsou ideální jenom pro turistiku, na své si zde přijdou i nadšenci jiných outdoorových aktivit. Tou oblíbenou je určitě canyoning. Plavání v horských řekách, lezení, slaňování, skoky i skluzavky, to vše si užijete spolu s dechberoucí okolní přírodou. A vybírat můžete hned z několika lokalit od hornaté oblasti v okolí města Cilaos až po divoké vody východu ostrova. Jednou z nejhezčích tras je Trou de Fer.

To nej z ostrova Réunion

Jídlo a místní kultura

Réunion je sice francouzskou oblastí, díky své poloze v tropické části Indického oceánu a blízkosti k Africe však nabízí kromě francouzské i směs dalších zajímavých kultur od původní kreolské, přes asijskou až po indickou. Snídat zdete proto můžete francouzské croissanty, obědvat skvělé indické curry na nespočet způsobů a k večeři si můžete pochutnat na typckém kreolském jídle rougail saucisse.
A před temperamentem a dobrosrdečností místních rozhodně neuniknete. Ti se rádi baví tradiční kreolskou hudbou a tancem Sega nebo Mayola.