Ostrovy Flat, Round a Gabriel

Ostrovy severního pobřeží Mauricia

turistika

scenérie

Pár kilometrů od severního pobřeží Mauricia jsou v teplých vodách Indického oceánu ukryté malé ostrůvky, které jsou populární destinací jednodenních výletů na katamaránu nebo motorovém člunu. Jejich pláže s bílým pískem, ale hlavně samotná plavba, budou pro Vaši dovolenou výborným doplňkovým zážitkem.

Ostrovy Flat, Round a Gabriel
Ostrovy Flat, Round a Gabriel

Ostrovy Flat a Gabriel

Jak už napovídá samotný název, ostrov Flat (fr. Ile Plate) je malý ostrov s plochým reliéfem, kvůli kterému mu do budoucna zvyšující se hladinou moře hrozí zaplavení. Zajímavostí na ostrově je jeden z mála fungujících majáků na Mauriciu a také hřbitov, který je vzpomínkou na doby 19. století, kdy ostrov sloužil jako karanténní zóna pro lodě směřující na hlavní ostrov. Najdete zde také malou vojenskou základnu.
Ostrov Flat je populární pro dobré podmínky na šnorchlování .
V jeho těsné blízkosti leží menší ostrůvky Gabriel a Pigeon Rock.

Ostrovy Flat, Round a Gabriel

Jak se na ostrovy dostat

Katamarány nebo motorové čluny obvykle vyplouvají k těmto ostrovům z přístavu v Grand Baie na severu ostrova. S organizací výletu a transferem do Grand Baie Vám rádi před cestou pomůžeme. Nebo přímo na Mauriciu kontaktujte našeho delegáta, který pro Vás ochotně zařídí vše potřebné.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
Ostrovy Flat, Round a Gabriel

Ostrov Round

Tento neobydlený ostrov je od Mauricia vzdálený 22 kilometrů, od roku 1957 je přírodní rezervací pod správou Mauritian Wildlife Foundation. Díky tomu zde pořád žije několik endemických druhů ještěrek, hadů a jiných plazů. Z rostlin je pro ostrov Round specifická palma lahvová, kterou nenajdete nikde jinde na světě. Ostrov Round je možné jenom obeplout, kvůli chráněné oblasti na něm není možné zakotvit.