Luxusní jih ostrova Mauricius

Luxusní jih - oblast Le Morne

turistika

scenérie

Asi nejznámější pohled na Mauricius je právě z oblasti Le Morne, které dominuje hora Le Morne Brabant zapsaná v Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Tato turisticky oblíbená oblast je kromě zmíněné hory známá luxusními resorty, nádhernou pláží, či skvělými podmínkami pro kitesurfing.

Luxusní jih ostrova Mauricius
Luxusní jih ostrova Mauricius

Jižní strana ostrova

Jih ostrova od Mahébourgu až po Le Morne je obecně méně osídlený a díky tomu má velmi specifické kouzlo. Pole s cukrovou třtinou na pozadí kopců plynule přecházejí k rybářským vesničkám na pobřeží, které se střídají s nedotčenou přírodou. Život zde opravdu plyne o něco pomaleji než například na rušném severu Mauricia. Proto je tato oblast vhodná zvláště pro ty, kdo si rádi užijí absolutní odpočinek obklopeni z každé strany opravdu dech beroucí přírodou.

Luxusní jih ostrova Mauricius

Jízda na koni v Le Morne

Zdejší nádherná příroda přímo vybízí k projížďkám na koni. Pokud vás tento zážitek láká, v Le Morne se nachází soukromá stáj Haras du Morne, která nabízí projížďky na koni místním lesem a pláží. Počítejte ale s cenou od 3 000 rupií za hodinu.

Luxusní jih ostrova Mauricius

Hotely v Le Morne

Oblast Le Morne jako i většina jihu ostrova nabízí prvotřídní hotelové komplexy. Samozřejmostí je vždy nádherná pláž, velmi dobré jídlo a pocit soukromí. Oblíbenými hotely jsou např. Beachcomber Paradis, LUX Le Morne nebo Beachcomber Dinarobin, který je pro opravdu náročné hosty.

Luxusní jih ostrova Mauricius

Kitesurfing v Le Morne

Oblast Le Morne je obzvlášť známá skvělými podmínkami pro kitesurfing. Denně zde uvidíte desítky barevných kitesurfů s modrou lagunou na pozadí. Na svoje si zde přijdou milovníci tohoto sportu na všech úrovních, bavit vás to ale bude i ze břehu. Na jednom místě najdete jak mělkou lagunu, tak známý spot One Eye s většími vlnami pro zkušené. Je zde mnoho kitesurfových i windsurfových škol, nechte si proto poradit od lokálů. Podmínky na moři se totiž mohou měnit hodně, proto nepokoušejte zbytečně své limity.

 
Luxusní jih ostrova Mauricius

Výstup na horu Le Morne Brabant

Pokud si chcete dopřát jeden z nejkrásnějších výhledů ostrova, Le Morne Brabant vám ho dopřeje. Výstup na vrchol hory trvá přibližně 4 hodiny a je středně náročný. Pevná obuv je povinnou výbavou, pro lepší znalost terénu a trasy doporučujeme využít lokálního průvodce.

Proč je Le Morne Brabant v UNESCO?

Hora Le Morne Brabant, dominanta ostrova, je zapsána v Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Proč? Protože je důležitým historickým a kulturním místem ostrova odkazujícím na končící dobu otroctví na začátku 19. století. Podle nejznámější mauricijské legendy se totiž na kopci ukrývali uprchlí otroci. Ti však nevěděli, že otroctví bylo mezičasem zrušeno a když uviděli přibližující se vojáky, kteří jim chtěli zprávy sdělit, zpanikařili a ze strachu před vojáky z hory v hojném počtu seskočili. Z těchto dob proto pochází i název kopce Le Morne = truchlící.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz