Kdy jet na Réunion

Jaké počasí máte očekávat na ostrovu Réunion?

Zdejší klima je tropické a vlhké, velice podobné sousednímu Mauriciu. Hlavní rozdíl však působí horský reliéf Réunionu, díky kterému je zdejší počasí obzvlášť ve vnitrozemí ostrova proměnlivé. Velmi charakteristická pro Réunion jsou mikroklimata. Ostrov má dvě hlavní sezony: léto a zima. Počasí na pobřeží a ve vnitrozemí se může výrazně lišit a východní pobřeží je obecně víc větrné, západní je zas sušší.

Kdy jet na Réunion
Kdy jet na Réunion

Léto na Réunionu

V čase evropské zimy (listopad-duben) je na Réunionu, který leží na jižní polokouli, letní období. S tím se pojí horké a vlhké počasí s průměrnými denními teplotami kolem 29 °C, v horách je s rostoucí nadmořskou výškou vždy o něco chladněji. Dešťové přeháňky jsou časté, většinou jde ale o rychlý déšť, který po chvilce zmizí. Leden a únor jsou také obdobím tropických cyklonů, které se však neobjevují s přesnou pravidelností, proto není nutné se jich obávat.

Kdy jet na Réunion

NÁŠ TIP

Vyhlídky, kterých je na Réunionu nespočet, doporučujeme navštěvovat ráno a dopoledne. V průběhu dne se totiž obzvlášť v horách obvykle hromadí oblačnost, která Vám ve větší nadmořské výšce dech beroucí výhledy lehce znemožní.

Kdy jet na Réunion

Zima na Réunionu

Od května do října přechází Réunion do své druhé sezony, do zimy. Průměrné teploty v tomto období dosahují hodnoty kolem 23-24 °C. Obzvlášť v měsících červenec a srpen výrazněji klesá počet srážek. V horách je v tomto období o dost chladněji (teplota může klesnout na 12 °C).

Kdy jet na Réunion

Teplota vody

Celoročně se teplota vody pohybuje od 20 do 25 °C. Vody lagun ale bývají teplejší.

Kdy jet na Réunion

Jaké oblečení si na Réunion zabalit?

Na pobřeží se počasí nemusíte obávat. Obvykle si vystačíte s plavkami a standardním letním oblečením. Pokud ale plánujete cestu do vnitrozemí a výlety do hor, myslete na dlouhé teplejší outdoorové oblečení - nejvhodnější je takové, které v případě promoknutí rychle uschne.

Sníh na Réunionu?

Je to sice u tropických ostrovů nezvyklé, nejvyšší vrcholky Réunionu jsou ale čas od času pokryty sněhem. Naposledy se tak stalo v roce 2006, kdy nejvyšší vrchol ostrova - Piton des Neiges (3 069 m n.m., v překladu Sněžný vrchol) a sopku Piton de la Fournaise pokryla vrstva sněhu.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz