Pěší turistika

Oblíbené turistické stezky Mauricia

Dech beroucí výhledy na místní hory, řeky, lesy - ty si můžete užít díky četným turistickým stezkám a vyhlídkám na ostrově. Možností je opravdu hodně. Nádhernou přírodu Mauricia si prohlédnete během treků pro pěší turisty, jízdou na kole či na koni.

  • Nejznámější hora Mauricia - Le Morne Brabant
  • Národní park Black River Gorges
Pěší turistika
Pěší turistika Mauricius

Národní park Black River Gorges

Situovaný na jihozápadě, národní park Black River Gorges s rozlohou 6 754 hektarů pokrývá přibližně 2 % ostrova. Najdete v něm několik delších i kratších stezek pro pěší túry, 311 druhů endemických rostlin nebo 9 druhů ptáků, které žijí jen na Mauriciu. Dohromady je v národním parku víc než 60 km turistických stezek. Na většinu z nich se můžete vydat bez problémů sami.

Pěší turistika Mauricius

Le Pouce - sever ostrova

Le Pouce (v překladu palec) je třetí nejvyšší horou (812 m) ostrova nabízející úchvatný 360stupňový výhled na jeho severní část včetně malých ostrovů nacházejících se na severním pobřeží ostrova - Flat Island (,,plochý ostrov”), Round Island (,,okrouhlý ostrov”) a Snake Island (,,hadí ostrov”). Také je odtud jeden z nejhezčích výhledů na hlavní město Port Louis. Samotný výstup na vrchol není náročný, je ale strmý a začíná buď v Port Louis nebo v městě Moka. Prvním člověkem, který na tuto horu vystoupil, byl Charles Darwin v roce 1836.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

Pěší turistika Mauricius

Le Morne Brabant

Nejznámější vrch ostrova, Le Morne Brabant, je také zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Zároveň je jediným místem, kde na Mauriciu najdete národní květinu tohoto ostrova - trochetii boutoniana. Vydejte se na přibližně 4-hodinový trek a užijete si jeden z nejlepších výhledů na jihu ostrova. Výstup doporučujeme absolvovat s místním průvodcem.

Vodopády Tamarind

Celodenní trek k vodopádům Tamarind je hodnocený jako středně obtížný a je vhodný pro dobrodružnější turisty. Uvidíte bujné lesy plné vegetace, krásné výhledy na západní pobřeží ostrova a dohromady 11 vodopádů. Tento výlet doporučujeme absolvovat s průvodcem.