Kurzy vaření

Obohaťte své kuchařské umění

Mauricius je pastvou nejen pro oči, ale také pro chuťové buňky. Přítomnost odlišných kultur na ostrově dovoluje ochutnat jídla z evropského, asijského nebo afrického kontinentu. Nahlédnout do tajů místní kuchyně proto stojí za to a kurz vaření je opravdu autentickým zážitkem.

  • Směs kreolských, asijských a evropských chutí
  • Inspirujte se mauricijskou kuchyní
Kurzy vaření
Kurzy vaření

Vaření s místními

Nejlepší způsob poznání místní kultury je přes její tradiční menu. Tradiční mauricijské jídlo je všudepřítomné a doporučujeme ho ochutnat. Určitě si ho zamilujete. A pokud byste si ho chtěli připravit i po návratu z dovolené, rádi Vás to naučí na kurzu vaření, či už přímo ve Vašem hotelu (některé z hotelů kurzy jednou týdně pořádají), nebo Vás tradiční pokrmy naučí vařit místní rodina a nahlédnete tak do opravdového zákulisí příprav mauricijského menu.

Kurzy vaření

Ochutnejte Port Louis

Pro zvídavé gurmány by mohla být zajímavá organizovaná prohlídka hlavního města Port Louis zaměřená na tradiční jídlo místní kuchyně a její rozmanitost. V ulicích města vyzkoušíte tradiční pochoutky a dozvíte se něco o jejich původu nebo přípravě.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

Kurzy vaření

Tržnice v Port Louis

Pokud byste si chtěli na ostrově zakoupit lokální ingredience, doporučujeme obzvlášť bohatý výběr koření . To najdete jak ve větších obchodech s potravinami, tak v hlavní tržnici v Port Louis.
Zde najdete vše - od různých druhů ovoce a zeleniny (pozor, ne všechny druhy tropického ovoce jsou dostupné celoročně), až po indické aromatické koření nebo vanilku, která je obzvlášť populární na blízkém ostrovu Madagaskar.

Kurzy vaření

NÁŠ TIP

Tradiční street food, který možná znáte z Asie nebo Latinské Ameriky, je už zde ze strany státu omezen. Proto když někde na pouliční prodavače natrefíte, neváhejte jídlo vyzkoušet. Mnoho stánků už totiž v ulicích nenajdete a jídlo v nich je vždy velmi chutným a také cenově dostupným zpestřením dne.