Ostrov Rodrigues

Ostrov Rodrigues - menší bratr Mauricia

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

600 kilometrů severovýchodně od Mauricia leží menší bratr Mauricia- sopečný ostrov Rodrigues, na kterém se zastavil čas. Obklopen obrovskou tyrkysovou lagunou, kopcovitý Rodrigues připomíná Mauricius před 25 lety. Cestovní ruch je zde ještě v zárodcích, proto je ideálním místem dovolené pro ty, kdo hledají opravdový panenský ráj bez velkých hotelových komplexů a davů turistů.

Základní informace

  • Počet obyvatel: 40 000
  • Rozloha: 108 km²
  • Hlavní město: Port Mathurin
  • Měna: Mauricijská rupie (MUR)
  • Úřední jazyk: angličtina
 

Kdy jet na ostrov Rodrigues

Obdobně jako Mauricius je Rodrigues tropický ostrov se zelenou vegetací po celý rok. Místní klima je příjemné a v porovnání s Mauriciem i o něco sušší a teplejší. Místní léto trvá od listopadu do dubna s průměrnými teplotami 24-34 °C. V zimních měsících (květen-říjen) teploty klesají na 16-27 °C.
Hlavní sezona (listopad-únor) znamená i vyšší ceny a zmenšující se kapacity hotelů, kterých není na ostrově mnoho, proto myslete na včasnou rezervaci pobytu. Ideálním obdobím pro cestu na Rodrigues jsou měsíce říjen, březen a květen, kdy se vyhnete většímu množství turistů.

Hlavní město Port Mathurin

Port Mathurin je největším městem ostrova. Kromě malého přístavu, poboček bank, supermarketu a několika restaurací zde ale nic navíc nenajdete. Za návštěvu stojí sobotní ranní trh, který je nejlepším místem na ostrově pro nákup čerstvých produktů nebo i suvenýrů. Najdete ho poblíž mostu vedle pošty.

Jídlo ostrova Rodrigues

Místní kreolská kuchyně je opravdu výjimečná. Oproti Mauriciu zde nekladou tak velký důraz na pikantnost pokrmů a základními ingrediencemi jsou lokální produkty: ovoce, zelenina, plody moře a maso. Nejtradičnějšími chody jsou klobásky s rajčatovou omáčkou rougaille, chobotnice na curry, salát Azim nebo oblíbený rodrigueský koláč připravovaný z papáje, ananasu nebo kokosu.

Jak se na ostrov Rodrigues dostat

Jedinou pohodlnou a rychlou možností je přelet na Rodrigues z ostrova Mauricius. Lety jsou operovány leteckou společností Air Mauritius a jsou dostupné každý den. Let trvá hodinu a půl a pro odbavené zavazadlo má 15kilové omezení. Cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 5 000 Kč v závislosti na termínu a vytíženosti letů.

NÁŠ TIP

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don't look even slightly believable.

Kde na ostrově Rodrigues bydlet

Rodrigues je opravdovým rájem i díky méně rozvinutému cestovnímu ruchu a pomalejšímu způsobu života místních obyvatel. Proto byste zde marně hledali velké hotelové komplexy. Ubytování je možné zajistit v menších hotelech (3* - 4*), nebo v guesthousech, které se nacházejí převážně v blízkosti hlavního města, nebo jsou pak roztroušeny po ostrově. S ohledem na malé kapacity hotelů je nutná rezervace s dostatečným časovým předstihem.

Obraťte se na nás

Karolína Matějčková specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 779 905
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 

Procházka nejhezčími plážemi ostrova

Dvouhodinová procházka severovýchodním pobřežím Rodriguese Vám odhalí ty nejhezčí pláže včetně Trou d’Argent - pláže ohraničené nízkými skalami. Pobřežní cestička začíná v Graviers a končí v St. Francois.

Kam na výlet lodí

Ile aux Cocos - 1,5 km dlouhý a 150 metrů široký ostrov v laguně Rodriguese je přírodní rezervací bohatou na různé ohrožené druhy ptáků a je jedním z nejhezčích, které v okolí můžete navštívit. Na ostrov se vyplouvá v ranních hodinách z Pointe du Diable a výlet si můžete zarezervovat přes hotel nebo přímo u majitelů lodí. Cesta na ostrov trvá přibližně hodinu, samotné pláže a scenérii pak můžete vychutnávat další tři hodiny.

Potápění a šnorchlování

Bezpečné šnorchlování zajišťuje laguna, která ostrov Rodrigues kompletně obklopuje. Pro potápění se nejlepší místa nacházejí na východním a jižním pobřeží a nejlepší viditelnost si užijete od října do prosince s teplotou vody kolem 28 stupňů Celsia. Potápěčská centra najdete ve vybraných hotelech.
Zajímavá místa pro potápění: La Passe St Francois, La Basilique, Le Canyon

Ile aux Chats a Ile Hermitage

Výlet na panenské ostrůvky Ile aux Chats a Ile Hermitage ve východní části laguny jsou fajn zpestřením pobytu na ostrově Rodrigues. O Váš lodní transport i jídlo se rádi postarají tour operátoři v Port-Sud-Est, Mourouk nebo v Graviers. Ve většině hotelů Vám také rádi tento výlet zajistí.

Kitesurfing

Všichni profesionálové se shodnou, že je Rodrigues jedním z nejlepších spotů pro kitesurfing vůbec. Nejlepší podmínky pro tento vodní sport jsou v červnu a v červenci, kdy se na ostrově koná také Mezinárodní festival kitesurfingu, na který se sjíždějí nejlepší kitesurfeři světa.