Ostrov Rodrigues

Ostrov Rodrigues - menší bratr Mauricia

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

600 kilometrů severovýchodně od Mauricia leží menší bratr Mauricia- sopečný ostrov Rodrigues, na kterém se zastavil čas. Obklopen obrovskou tyrkysovou lagunou, kopcovitý Rodrigues připomíná Mauricius před 25 lety. Cestovní ruch je zde ještě v zárodcích, proto je ideálním místem dovolené pro ty, kdo hledají opravdový panenský ráj bez velkých hotelových komplexů a davů turistů.

Ostrov Rodrigues
Ostrov Rodrigues

Základní informace

  • Počet obyvatel: 40 000
  • Rozloha: 108 km²
  • Hlavní město: Port Mathurin
  • Měna: Mauricijská rupie (MUR)
  • Úřední jazyk: angličtina
   Ostrov Rodrigues

Kdy jet na ostrov Rodrigues

Obdobně jako Mauricius je Rodrigues tropický ostrov se zelenou vegetací po celý rok. Místní klima je příjemné a v porovnání s Mauriciem i o něco sušší a teplejší. Místní léto trvá od listopadu do dubna s průměrnými teplotami 24-34 °C. V zimních měsících (květen-říjen) teploty klesají na 16-27 °C.
Hlavní sezona (listopad-únor) znamená i vyšší ceny a zmenšující se kapacity hotelů, kterých není na ostrově mnoho, proto myslete na včasnou rezervaci pobytu. Ideálním obdobím pro cestu na Rodrigues jsou měsíce říjen, březen a květen, kdy se vyhnete většímu množství turistů.

Hlavní město Port Mathurin

Port Mathurin je největším městem ostrova. Kromě malého přístavu, poboček bank, supermarketu a několika restaurací zde ale nic navíc nenajdete. Za návštěvu stojí sobotní ranní trh, který je nejlepším místem na ostrově pro nákup čerstvých produktů nebo i suvenýrů. Najdete ho poblíž mostu vedle pošty.

Ostrov Rodrigues

Jídlo ostrova Rodrigues

Místní kreolská kuchyně je opravdu výjimečná. Oproti Mauriciu zde nekladou tak velký důraz na pikantnost pokrmů a základními ingrediencemi jsou lokální produkty: ovoce, zelenina, plody moře a maso. Nejtradičnějšími chody jsou klobásky s rajčatovou omáčkou rougaille, chobotnice na curry, salát Azim nebo oblíbený rodrigueský koláč připravovaný z papáje, ananasu nebo kokosu.

Ostrov Rodrigues

Jak se na ostrov Rodrigues dostat

Jedinou pohodlnou a rychlou možností je přelet na Rodrigues z ostrova Mauricius. Lety jsou operovány leteckou společností Air Mauritius a jsou dostupné každý den. Let trvá hodinu a půl a pro odbavené zavazadlo má 15kilové omezení. Cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 5 000 Kč v závislosti na termínu a vytíženosti letů.

Ostrov Rodrigues

Kde na ostrově Rodrigues bydlet

Rodrigues je opravdovým rájem i díky méně rozvinutému cestovnímu ruchu a pomalejšímu způsobu života místních obyvatel. Proto byste zde marně hledali velké hotelové komplexy. Ubytování je možné zajistit v menších hotelech (3* - 4*), nebo v guesthousech, které se nacházejí převážně v blízkosti hlavního města, nebo jsou pak roztroušeny po ostrově. S ohledem na malé kapacity hotelů je nutná rezervace s dostatečným časovým předstihem.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
Ostrov Rodrigues

Procházka nejhezčími plážemi ostrova

Dvouhodinová procházka severovýchodním pobřežím Rodriguese Vám odhalí ty nejhezčí pláže včetně Trou d’Argent - pláže ohraničené nízkými skalami. Pobřežní cestička začíná v Graviers a končí v St. Francois.

Kam na výlet lodí

Ile aux Cocos - 1,5 km dlouhý a 150 metrů široký ostrov v laguně Rodriguese je přírodní rezervací bohatou na různé ohrožené druhy ptáků a je jedním z nejhezčích, které v okolí můžete navštívit. Na ostrov se vyplouvá v ranních hodinách z Pointe du Diable a výlet si můžete zarezervovat přes hotel nebo přímo u majitelů lodí. Cesta na ostrov trvá přibližně hodinu, samotné pláže a scenérii pak můžete vychutnávat další tři hodiny.

Ostrov Rodrigues

Potápění a šnorchlování

Bezpečné šnorchlování zajišťuje laguna, která ostrov Rodrigues kompletně obklopuje. Pro potápění se nejlepší místa nacházejí na východním a jižním pobřeží a nejlepší viditelnost si užijete od října do prosince s teplotou vody kolem 28 stupňů Celsia. Potápěčská centra najdete ve vybraných hotelech.
Zajímavá místa pro potápění: La Passe St Francois, La Basilique, Le Canyon

Ostrov Rodrigues

Ile aux Chats a Ile Hermitage

Výlet na panenské ostrůvky Ile aux Chats a Ile Hermitage ve východní části laguny jsou fajn zpestřením pobytu na ostrově Rodrigues. O Váš lodní transport i jídlo se rádi postarají tour operátoři v Port-Sud-Est, Mourouk nebo v Graviers. Ve většině hotelů Vám také rádi tento výlet zajistí.

Ostrov Rodrigues

Kitesurfing

Všichni profesionálové se shodnou, že je Rodrigues jedním z nejlepších spotů pro kitesurfing vůbec. Nejlepší podmínky pro tento vodní sport jsou v červnu a v červenci, kdy se na ostrově koná také Mezinárodní festival kitesurfingu, na který se sjíždějí nejlepší kitesurfeři světa.