Grand Baie a sever ostrova Mauricius

Oblast Grand Baie na severu Mauricia

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Grand Baie (v angličtine Grand Bay), tedy ,,velký záliv”, je mimo hlavní město Port Louis nejrušnější částí ostrova. Kromě pláží a odparkovaných člunů či katamaránů nabízí aktivnějším turistům skvělé zázemí v podobě dobrých hotelů, restaurací, barů a obchodů.

Grand Baie a sever ostrova Mauricius
  Grand Baie a sever ostrova Mauricius

Co navštívit v Grand Baie

Tržnice Grand Baie Bazaar - je plná tradičních mauricijských suvenýrů a všeho, co potřebujete i nepotřebujete pro čas strávený na pláži. Ceny zde nejsou pevné, proto zkuste smlouvat. Najdete jí jenom jednu ulici od hlavní cesty.
Sunset Boulevard - hlavní cesta ve středu města lemována butiky kvalitních mauricijských značek.
Surya Oudaya Sangam a Shiv Kalyan Vath Mandir - dva tamilské chrámy, které jsou jedinou tradiční památkou Grand Baie. Při vstupu do chrámu si sundejte boty.

Grand Baie a sever ostrova Mauricius

Trou aux Biches a Mont Choisy

Poklidné Trou aux Biches a sousední Mont Choisy jsou rychle se rozvíjejícími turistickými destinacemi pro ty, kterým vadí ruch Grand Baie. Určitě zde v týdnu najdete tišší pláže. Jako ve většině rekreačních center ostrova, i zde si můžete užít široké nabídky vodních sportů.

Grand Baie a sever ostrova Mauricius

Notre Dame Auxiliatrice

Známý kostel s červenou střechou stojí na nejsevernějším cípu ostrova - Cap Malheureux a je bez pochyby nejfotografovanějším kostelem ostrova. Pokud se ke kostelu zajdete podívat, určitě nahlédněte i dovnitř - interiéru dominuje výjimečná řezbářská práce.

Grand Baie a sever ostrova Mauricius

Noční život v Grand Baie

Pokud toužíte po večerní zábavě mimo hotelový resort, středisko Grand Baie je pro vás tou správnou částí ostrova. Bary jsou zde plné obzvlášť o víkendu, kdy se do nočních ulic vydávají i temperamentní lokálové. Noční život v Grand Baie je známý zejména díky klubu Banana Beach, který navštěvují jak turisti, tak lokálové. Vyzkoušejte zde mauricijské pivo Phoenix či Blue Marlin, nebo se osvěžte některým z koktejlů. Ceny za alkoholický nápoj se zde pohybují od 125 rupií výše. Beach House je zase plážový bar se skvělou polohou v srdci zálivu a s výhledem na smaragdové vody oceánu.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz