Plavba lodí

Poznejte ostrůvky kolem Mauricia

V blízkosti ostrova Mauricius se nachází mnoho menších ostrovů a ostrůvků, které stojí za návštěvu. Objevíte na nich totiž opravdový tropický ráj. A plavby lodí jsou jedinou možností, jak tento okolní ráj objevovat.

  • Tropický ostrov Ile aux Cerfs
  • Chráněný ostrov Ile aux Aigrettes
  • Severní ostrovy Mauricia
 Plavba lodí
 Plavba lodí Mauricius

Plavba na katamaránu

Jedinečný zážitek z plavby po moři si dopřejte právě na katamaránu. Nejpopulárnější celodenní výlety jsou na severní ostrovy Flat a Gabriel. Na západním pobřeží zase můžete z katamaránu pozorovat delfíny. Nebo na východě katamaránem navštivte oblíbený ostrov Ile aux Cerfs. Možné jsou i večerní romantické plavby s pohledem na zapadající slunce. Výjimkou nebývají ani svatby na tomto typu lodi.

 Plavba lodí Mauricius

Plavba na Ile Plate (Flat Island)

,,Plochý ostrov” (překlad originálního názvu) je malým šnorchlovacím rájem na severním pobřeží. Nachází se přibližně 11 kilometrů od nejsevernějšího bodu Mauricia. V jeho okolí se nacházejí také Ile Ronde (,,okrouhlý ostrov”) a dva menší ostrůvky Gabriel a Pigeon Rock. Jak už název tohoto místa napovídá, nízce položený ostrov by se v budoucnu mohl dostat pod hladinu oceánu. Zatím je ale stále domovem pro několik majáků, hřbitov (v 19. století byl karanténním místem) a také menší vojenskou základnu.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 

Plavba na Ile aux Cerfs

V překladu Jelení ostrov, Ile aux Cerfs na východě ostrova poblíž Trou d’eau Douce je obkolesen těmi nejbělejšími plážemi. Zároveň je velmi bohatý na vegetaci, zaplavete si v nádherné laguně nebo se zabavíte nespočetným množstvím vodních atrakcí. Bohatý korálový útes je skvělý k pozorování podmořského života. A pokud si chcete v tropickém ráji zahrát golf, také můžete - je zde vybudované 18jamkové golfové hřiště.

NÁŠ TIP

Mauricijci velmi rádi tráví víkendy výlety na Ile aux Cerfs. Na ostrov proto vyražte raději ve všední dny místo víkendů nebo státních svátků.