Historie a kultura Réunionu

Místní historie a kultura

památky

náboženství

město

Název ostrova celkem dobře vystihuje kulturní různorodost Réunionu (francouzské slovo réunion v překladu znamená setkání). S obyvateli původně z pevninské Afriky, Madagaskaru, Asie a Evropy je směsí mnoha ras, kultur a tradic, které se dlouholetým spolunažíváním vzájemně doplňují.

Historie a kultura Réunionu
Historie a kultura Réunionu

Historie Réunionu

V roce 1638 si Francie ostrov přisvojila (jeho tehdejší původní název byl Ile-de-Bourbon) a o 4 roky později ho začala osidlovat. V následujících letech Francii patřily i blízké ostrovy Mauricius a Seychely, které ale po skončení napoleonských válek Francie ztratila a Réunion byl tak jediným v této části Indického oceánu, který Francii zůstal a patří jí až dodnes.

Historie a kultura Réunionu

Oblíbené tradiční události

  • Leden/únor: Čínský nový rok s průvody hlavně v okolí chrámů v St. Denis nebo St. Pierre
  • Duben: Puthandu - Tamilský nový rok
  • Listopad: Dipavali - hinduistický festival světla
  • 20. prosinec: Oslavy zrušení otroctví spojené s tradičním tancem Mayola

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
Historie a kultura Réunionu

Kultura Réunionu

Kulturní bohatství Réunionu představují hlavně kreolský jazyk spolu s tradiční kreolskou hudbou a tancem. Nádherná příroda ostrova také dlouhá léta inspirovala a inspiruje místní umělce při tvorbě poezie, literatury, divadla, tance, soch atd. Kreolský jazyk vznikl v minulosti jako pojítko mezi různými národy ostrova, dnes je vyučován i ve škole a inspirací byl i pro hudbu. Hlavními hudebními styly jsou Mayola a Sega, která je velice oblíbená i na sousedním Mauriciu.