Pláže Mauricius

Nejhezčí pláže ostrova Mauricius

Hlavním tahákem na Mauriciu jsou jeho pláže. Velká část ostrova je obehnána korálovým útesem, který chrání ostrov od větších vln oceánu a vytváří lagunu s průzračně modrou, klidnou vodou. Pláže ostrova se ale v jednotlivých částech liší jak barvou písku, tak velikostí laguny. Nebývají přeplněné, veřejné pláže ale doporučujeme navštívit spíš v týdnu.

Pláže Mauricius
Pláže Mauricius

Flic en Flac

Osm kilometrů dlouhá písčitá pláž s klidnou mělkou vodou je tou nejživější na západním pobřeží. Její nejhezčí část je směrem na jih (oblast Wolmar), kde se nachází většina lepších hotelů.
Na pláži a ve vodě si dejte pozor na naplavené úlomky korálů. Obzvlášť pro děti jsou zde vhodné boty do vody.
Tato pláž je ve své veřejné části (blíž k městu) o víkendu plná piknikujících mauricijských rodin. Atmosféru směsí kultur si určite zajděte okusit. Najdete zde i stánky s občerstvením.
Pláž ve Flic en Flac je také svou orientací na západ ideálním místem pro pozorování dramatických západů slunce nad Indickým oceánem.

Pláže Mauricius

Trou aux Biches

Příjemné podmínky jak pro šnorchlování, tak pro plavání, najdete zde čirou, mělkou a klidnou mořskou hladinu. Ideální místo pro rodiny s dětmi. Na pláži najdete také stánky s občerstvením, kavárny a restaurace.

Oblast Grand Baie

Vody živého zálivu Grand Baie jsou sice zaplněné loděmi a ne úplně vhodné na koupání. V jeho okolí se ale nachází několik pláží, které stojí za návštěvu. Samotné středisko Grand Baie je zase výborným zázemím pro rychlý oběd, nebo nákup čerstvého ovoce. V okolí Grand Baie naleznete tyto pláže:
La Cuvette – nevelká pláž (jenom 80 metrů dlouhá) s tyrkysově průzračnou vodou a jemným pískem
Mont Choisy – tuto dlouhou a velice oblíbenou pláž na severozápadě se vyplatí navštívit v týdnu, bude méně rušná. Z jedné strany pláž lemují palmy z druhé křišťálové vody oceánu. Pozvolný vstup do vody a mírné vlny jsou výborným místem, kde si užít nerušenou relaxaci

Pláže Mauricius

Pláže ostrova Ile aux Cerfs

Rušnější o víkendech, tento malebný ostrov nabízí vše, co od tropického ráje očekáváte. Rozhlédněte se po ostrově po klidném místě k odpočinku, nebo vyzkoušejte některou z vodních aktivit. Na ostrov se dostanete buď organizovaně, např. plavbou na katamaránu, nebo můžete využít lodě z pobřežního městečka Trou d’Eau Douce.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 779 905
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

Pláže Mauricius

Le Morne

Jeden z nejznámějších obrazů Mauricia - jihozápadní poloostrov s dominantní horou Le Morne Brabant dodává této pláži dramatickou atmosféru a i když jsou místní podmínky vhodné zejména pro vodní sporty (windsurfing, kitesurfing), je určitě skvělá i pro plavání. Ostražitost vůči okolí ve vodě je ale na místě. Klidnější jsou pláže místních hotelů.

Okolí Blue Bay

Jihovýchodní část ostrova je domovem podmořské chráněné oblasti Blue Bay Marine Park. Proto je obzvlášť zajímavá pro šnorchlování. Pláže a voda Blue Bay svému názvu nezůstávají nic dlužné.
Zřejmě nejhezčí pláž je v části Pointe d’Esny směrem na město Mahébourg, která ale bohužel není tak bohatá na hotelové ubytování přímo na pláži. Za návštěvu ale určitě stojí. Pláž La Cambuse je jednou z méně objevených a nachází se v blízkosti hotelového resortu Shandrani Beachcomber. Je tipem pro zdatnější plavce, jelikož místní mořské proudy mohou být silnější.

Belle Mare

Skvělá pláž pro ranní ptáčata k pozorování východu slunce a rozcvičku v oceánu. Překrásná dlouhá, písčitá pláž s pralesem v zádech je skvělá k aktivnímu odpočinku. V této části ostrova si ale dejte pozor na silnější mořské proudy.