To nejlepší Mauricius

Co na Mauriciu navštívit či zkusit?

Mauricius je proslulý plážemi a luxusními hotelovými komplexy. To ale není zdaleka vše, co tento malý ostrov v Indickém oceánu nabízí. Turistika v přírodě, výlety lodí na okolní ostrůvky, vůně koření či tropického ovoce v místní tržnici a skvělé jídlo v kombinaci s lahodným rumem. To vše byste měli vyzkoušet.

To nejlepší Mauricius
To nejlepší Mauricius

Grand Baie a jeho noční život

Nejrušnější část ostrova plná restaurací a barů. Najdete zde také krásné pláže s bohatými možnostmi vodních sportů - mezi nejhezčí patří pláž Trou aux Biches s bílým pískem nebo pláž Mont Choisy.

To nejlepší Mauricius

Poloostrov Le Morne

Turisticky oblíbená část ostrova, jež vévodí úchvatná hora Le Morne Brabant, nabízí odpočinek v luxusních resortech, skvělé podmínky pro kitesurfing, relaxaci na krásných plážích lemovaných palmovými háji, ale především dech beroucích výhledů z hory Le Morne Brabant, která je zapsána v Seznamu kulturního dědictví UNESCO.

To nejlepší Mauricius

Vodní sporty

Rozlehlá pobřeží ostrova nabízejí spoustu možností k sportovnímu vyžití. Vyzkoušet můžete mořský kajak, rybolov, kitesurfing, stand up paddle board nebo potápění. Pobřežní oblasti jsou ideálním místem k vodnímu lyžování, plachtění či plavbě na katamaránu, která Vám ukáže ostrov z jiné perspektivy.

To nejlepší Mauricius

Místní kultura a lidé

Mauricius je nekonečnou spletí různých kultur, které se promítají do tradicí, jazyků, jídla, nebo architektury. Udělejte si zastávku v tradičních náboženských chrámech, nebo zkuste lokální původní tanec sega. Lidé jsou velmi příjemní, veselí, pohostinní a nápomocní. Nebojte se s nimi dát do řeči :)

To nejlepší Mauricius

Ostrov Ile aux Cerfs

Panenský ostrov na východním pobřeží. Bílý písek a tyrkysově modrá voda Indického oceánu je obzvlášť příjemná při odlivu, kdy se promění na množství lagun s vyhřátou vodou.

To nejlepší Mauricius

Hlavní město Port Louis

Poznejte mix místních kultur od Afriky, přes Asii až po Evropu. Prohlédněte si množství koloniálních památek, nejstarší trh na ostrově, nebo i moderní nákupní komplex Caudan Waterfront. Za zastávku jistě stojí nábřeží, které je turisticky atraktivní částí města nebo nevelká budova Blue Penny muzea, kde se nachází státní poklad v podobě modrého a červeného Mauricia, nejslavnějších známek na světě.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

To nejlepší Mauricius

Národní park Black River Gorges & Chamarel

Jedna z vizuálně nejdramatičtějších částí Mauricia plná možností k turistice a k obdivování přírody. Za návštěvu určitě stojí vodopád Chamarel, nebo nejfotografovanější místo ostrova - tzv. Země sedmi barev. V oblasti Chamarel stojí za návštěvu také místní tradiční výrobny rumu, který můžete na místě ochutnat.

To nejlepší Mauricius

Pláže východního pobřeží

Klidnější oblast východního pobřeží s plážemi Belle Mare, Palmar nebo Trou d’Eau Douce a malými rybářskými vesničkami lákají k odpočinku od turisticky rušnějších oblastí západní části ostrova. Zlatavý jemný písek a průzračná voda jsou jako stvořené k relaxaci.

To nejlepší Mauricius

Mahébourg a Blue Bay Marine Park

Historické bývalé hlavní město s živoucím pondělním trhem a rozvinutým rybolovem je centrem jižní části ostrova. Odsud až po vesničku Baie du Cap se táhne pásmo chudé na hotely a restaurace, zato bohaté na setkání s místní přírodou, třeba v průzračných vodách v Blue Bay Marine Park. Pokud hledáte klid a místa bez turistů, vydejte se právě do této oblasti.

To nejlepší Mauricius

Pozorování delfínů a velryb ve Flic en Flac, Wolmar a Tamarin

Turistům se nabízí jedinečná možnost pozorovat na těchto místech mořské savce v jejich přirozeném prostředí. V křišťálově čistých vodách Indického oceánu můžete sledovat skupiny delfínů. Dalším úchvatným zážitkem je pozorování velryb na otevřeném moři dále od břehu.

To nejlepší Mauricius

Královská botanická zahrada Pamplemousses

Zahrada je známá rozsáhlými sbírkami palem, leknínů a dalších exotických rostlin. Má rozlohu 37 hektarů a je místem odpočinku a relaxace jak pro turisty, tak i místní obyvatele. Najdete tu palmové aleje, záhony s místní flórou, ale i rostliny dovezené ze všech koutů světa. Roste tu i unikátní palma Talipot, jež během svého života vykvete pouze jednou a pak zahyne nebo obří lekníny Viktorie amazonské.

Île aux Aigrettes

nádherný korálový ostrov leží jen několik minut plavby od Mahébourgu a vezme Vás na cestu časem do dob, kdy byla příroda na ostrovech ještě nedotčená člověkem. Můžete zde pozorovat želvy obrovské, růžové holuby a další endemickou faunu a flóru.

Mauricijský rum

Místní nejrozšířenější alkoholický nápoj je možné poznat zblízka v jedné z tradičních výroben, kde Vám rádi vysvětlí kompletní proces výroby spojený s ochutnávkou těch nejlepších produktů. Ne nadarmo si tento zlatavý mok vysloužil celosvětové uznání. Doporučujeme navštívit Rhumerie de Chamarel.