Místa, která na Réunionu nevynechat

Jaká místa Vám na Réunionu nesmí ujít? 

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Ostrov Réunion je zajímavý zejména horskou přírodou ve vnitrozemí ostrova, která Vás skutečně uchvátí. Proto by byla škoda při návštěvě ostrova trávit veškerý čas jen na jeho pobřeží. Aktivní sopka, vyhlídkové trasy s nezapomenutelnými panoramatickými výhledy na přírodu, střediska adrenalinových sportů nebo poklidná městečka v horách, kde život běží opravdu pomalu. Inspirujte se našimi tipy, co byste na Réunionu určitě neměli vynechat.

Místa, která na Réunionu nevynechat
Místa, která na Réunionu nevynechat

Aktivní sopka Piton de la Fournaise

Piton de la Fournaise je sopka stará 500 000 let s roční návštěvností 400 000 turistů. Je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO a je specifická zejména díky své neustálé aktivitě a dostupnosti. Přímo k okrajji kráteru se totiž můžete dostat pěsky a nahlédnout tak do jejich hlubin.

Místa, která na Réunionu nevynechat

Horský okruh Cirque de Mafate

V srdci Národního parku Réunionu najdete Horský okruh Mafate, kterí je unikátní tím, že se do něj nedostanete autem. Místní příroda je proto ještě o něco krásnější. Pěšky se sem dostanete buď ze Cirque de Salazie (cestou Col des Boeufs) nebo chodníkem Col du Taibit ze Cirque de Cilaos a najdete tu jedinou obydlenou vesnici (La Nouvelle) a pár osad (Marla, Roche-Plate).

Místa, která na Réunionu nevynechat

Vodopád Trois Bassins

Ostrov Réunion je plný vodopádů. Jedním z nejhezčích je ale vodopád Trois Bassins. Najdete ho na západě ostrova a procházka k němu stojí za opravdu osvěžující koupel ve vodách vodopádu.

Místa, která na Réunionu nevynechat

Vrchol Piton des Neiges

Piton des Neiges, již vyhaslá sopka o výšce 3 071 m n.m., je nejvyšší horou ostrova Réunion i celého Indické oceánu. Hora se nachází v centrální oblasti ostrova a je skvělou příležitostí k objevování krás místní zachovalé přírody. Odměnou za časný výstup Vám bude kouzelný východ slunce a dechberoucí pohled na všechny tři kaldery - Mafate, Cilaos a Salazie.

Místa, která na Réunionu nevynechat

Městečko Cilaos

Městečko Cilaos - centrum stejnojmenné kaldery - leží na úpatí hory Piton des Neiges. Nynější centrum pěší turistiky bylo původně vystavěno jako lázeňské město díky svým termálním pramenům. Je zde spousta lázní, kde si můžete dopřát koupel, masáž nebo saunu. Centrum města je zase plné obchůdků, kaváren a restaurací.

Místa, která na Réunionu nevynechat

Městečko Hell-Bourg

Po 9ti kilometrové klikaté cestě ze Salazie narazíte na městečko Hell-Bourg. S velkolepými horami na pozadí je Hell-Bourg místem, kde si užijete nejen původní architekturu ostrova, budete zde mít také nespočet možností pro turistiku. Stačí si zvolit trasu, nebo jen sedět v kavárně v centru ostrova a sledovat okolní klidný život.

Místa, která na Réunionu nevynechat

Horský okruh Cirque de Salazie

Cirque de Salazie je horská oblast plná vodopádů, které si nemůžete nevšimnout už cestou od pobřežního města St. André. Na konci této najdete Hell-Bourg. Předtím se ale cestou zastavte při Cascade du Voile de la Mariée (Vodopád Nevěstin závoj). To jsou totiž jedny z nejhezčích vodopádů na ostrově, které by jste určitě neměli propásnout.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

Místa, která na Réunionu nevynechat

Vyhlídka Belvedere de Bois Court

Na Réunionu najdete spoustu dechberoucích vyhlídek podél cest. Na kterou se Vám ale zajížďka opravdu vyplatí, je vyhlídka Belvedere de Bois Court, kterou najdete nad městem Le Tampon. Uvidíte z ní údolí s autem nedostupnou vesničkou Grand Bassin a ten výhled opravdu stojí za to. Aby Vám výhled nezkazila oblačnost, doražte sem v ranních hodinách.

Místa, která na Réunionu nevynechat

Vyhlídka Le Maido

Nejkrásnější vyhlídka ostrova Réunion - Le Maido leží v západní části ostrova ve výšce 2 205 m n.m. Již cestou sem můžete vidět krásné výhledy, políčka s cukrovou třtinou a kouzelné domečky roztroušené po okolí. Krajina se však cestou nahoru mění a samotný vrchol je pokryt klečí. Místo přírody tu ale můžete obdivovat nádherný výhled na moře na jedné straně, na druhé pak Cirque de Mafate a Piton des Neiges. Doporučujeme návštěvu brzy ráno, jen tak si totiž užijete jedinečný východ slunce nad ostrovem.

Místa, která na Réunionu nevynechat

Lávové pole Le Grand Brulé

Zatuhlá láva z aktivní sopky Piton de la Fournaise se na místě s názvem Le Grand Brulé hromadí už tisíceročí a ústí do oceánu. Nižší část soutoku je dostupná z dálnice N2.

Vesnice Grand Bassin v srdci reunionské přírody

Autem nedostupná vesnička v údolí Grand Bassin, které je také známé jako miniaturní Mafate, je díky své nedostupnosti vysnívaným místem pro ty, kdo hledají autentický Réunion bez přílišné civilizace a zároveň touží po nádherné přírodě. A jako bonus jsou v blízkosti vesnice nádherné vodopády.

Místa, která na Réunionu nevynechat

Paraglidingový ráj v St. Leu

Díky velmi dobrým a stabilním podmínkám je Réunion jedním z nejlepších míst pro paragliding. Výhledy počas letu zůstanou zážitkem na celý život. Pokud máte zájem o tandemový let se zkušeným instruktorem, nejvhodnějším místem je Les Colimacons poblíž města St. Leu. Vystartujete z místa ve výšce 800 m nad hladinou moře a pak už si jen můžete užívat nádherný pohled na věčně zelený ostrov a vody Indického oceánu.

Místa, která na Réunionu nevynechat

Cirque de Cilaos

Kaldera Cilaos je nejjižnější ze “cirques” na ostrově. Kaldera je ohraničena vysokými horami a v jejím čele se dme nejvyšší vrchol Indického oceánu Piton des Neiges. Cirque de Cilaos je skvělým místem pro pěší turistiku a stejnojmenné město - Cilaos - dobrým výchozím bodem pro nejrůznější treky.

Místa, která na Réunionu nevynechat

Město Saint Denis

Hlavní město ostrova Réunion - Saint Denis - je skvělým místem pro poznávání réunionské kultury. Mísí se zde snad všechna náboženství, což je znát nejen v architektuře, ale třeba i v místní kuchyni. Na Rue de Paris můžete obdivovat krásné vládní budovy obklopené květinovými zahradami. V ulici Maréchal-Leclerc zase můžete nakoupit tradiční produkty, stejně jako na vyhlášeném trhu Grand Marché. Saint Denis toho však nabízí daleko víc; od muzeí, přes parky až po restaurace a kavárny s jedinečným jídlem. Saint Denis zkrátka stojí za návštěvu.