Safari a příroda

Delfíni, velryby i africká zvířata

Pro milovníky přírody a zvířat nabízí Mauricius také pestré vyžití. Bohatou faunu najdete jak v oceánu, tak v různých parcích ve vnitrozemí, nebo na okolních menších ostrovech. Ráno proto můžete začít pozorováním delfínů nebo velryb v oceánu a odpoledne strávit procházkou se lvem nebo stoletou želvou.

  • Zábavní park Casela se safari
  • Botanická zahrada Pamplemousses
Safari a příroda
Safari a příroda

Zábavní park Casela s africkým safari

Casela je 14 hektarů plných přírody a aktivit na západě Mauricia. Je zde možné strávit klidně i celý den. Park je rozdělen do tří odlišných částí - vyčleněné pro nejmenší, další s možností vyhlídkové jízdy na zipline a canyoningu a safari část, ve které potkáte různá africká zvířata. Nejznámější atrakcí parku je tzv. Walk with lions, neboli procházka se lvím králem džungle.

TIP PRO RODINY S DĚTMI

Blízký hotel Tamarina Golf and Spa má v ceně pokoje i každodenní vstup do tohoto parku.

Safari a příroda

Botanická zahrada Pamplemousses

Známá rozsáhlými sbírkami palem, leknínů a dalších exotických rostlin, zahrada má rozlohu 37 hektarů a je místem odpočinku a relaxace jak pro turisty, tak i místní obyvatele. Najdete tu palmové aleje, záhony s místní flórou, ale i rostliny dovezené ze všech koutů světa. Unikátem je palma Talipot, jež během svého života vykvete pouze jednou a pak zahyne, nebo obří lekníny Viktorie amazonské.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

Safari a příroda

Chráněný ostrov Ile aux Aigrettes

Nádherný korálový ostrov leží jen několik minut plavby od Mahébourgu a vezme Vás na cestu časem do dob, kdy byla příroda na ostrovech ještě nedotčená člověkem. Můžete zde pozorovat želvy obrovské, růžové holuby a další endemickou faunu a flóru. Oblast je chráněná organizací Mauritian Wildlife Foundation.

Přírodní park La Vanille

Pokud se nacházíte v jižní části ostrova, za zastávku stojí přírodní park La Vanille. Žijí zde želvy obrovské, které si můžete obhlédnout úplně zblízka. Nebo krokodýly. Park je zpestřením dne a jeho prohlídka vám zabere 2-3 hodiny.