Sopka Piton de la Fournaise

Aktivní sopka Piton de la Fournaise

turistika

scenérie

Aktivní sopka Piton de la Fournaise je turistickým klenotem Réunionu. A není se čemu divit. Na světě je jen málo podobně přístupných aktivních sopek, výstup k samotnému vrcholu po povrchu připomínajícím měsíční krajinu proto stojí za to.

Sopka Piton de la Fournaise
Sopka Piton de la Fournaise

O sopce Piton de la Fournaise

Piton de la Fournaise, sopku starou 500 000 let, ročně navštíví 400 000 turistů a je tak nejnavštěvovanější atrakcí Réunionu. Je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Je zajímavá obzvlášť díky své neustálé aktivitě, zaznamenáno je totiž více než 150 erupcí od dob 17. století.

  • - Sopce na ostrově říkají zjednodušeně ,,le volcan”
  • - Zpáteční výstup k vrcholu sopky trvá cca 4 hodiny
  • - Výška 2631 m.n.m
Sopka Piton de la Fournaise

Muzeum Cité de Volcan

Pokud Vás zajímají sopečné jevy, pozadí sopky Piton de la Fournaise a sopečné historie Réunionu, navštivte muzeum Cité de Volcan, které se nachází v Bourg Murat těsně před začátkem lesní silnice směrem k vulkánu. V muzeu se nejenom něco naučíte, interaktivní expozice Vás také pobaví. Součástí muzea je i 4D kino s panoramatickým filmem.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
Sopka Piton de la Fournaise

Jak se k sopce dostat

Přímo k vrcholu sopky není možné dojít žádným dopravním prostředkem. Pokud jste příliš pohodlní nebo Vás láká nezapomenutelný zážitek, můžete se nad sopkou proletět helikoptérou. Jinak je potřeba dojet autem na záchytné parkoviště Pas de Bellecombe (vzdálené asi 50 minut jízdy od La Plaines des Cafres), které je počátečním bodem pro cestu k sopce. Pěší cesta je značena cedulemi s orientační vzdáleností k cíli. Při cestě po povrchu sopky následujte bílé značení na zemi.

NÁŠ TIP

Pro pěší výstup k okraji sopky byste měli být v dobré fyzické kondici. Nezapomeňte na pevnou obuv, dostatečnou zásobu vody (občerstvení je možné koupit jenom na parkovišti) a vhodné oblečení včetně nepromokavé vrstvy - počasí se zde velmi rychle mění.