Příroda Réunionu

Objevujte přírodní krásy Réunionu

turistika

scenérie

Hlavním důvodem cestovatelské atraktivity této destinace je příroda Réunionu. Pro netradiční tvary místních hor, které doslova koukají z nekonečného oceánu a divokou přírodu jak ve vnitrozemí, tak na pobřeží získal Réunion přezdívku ,,malá Havaj”, které nezůstává nic dlužný a právem je 40 % ostrova od roku 2010 součástí Světového dědictví UNESCO.

Příroda Réunionu
Příroda Réunionu

Cirque de Salazie

Království vodopádů, i tak by se dala nazvat horská oblast Cirque de Salazie. Silnice do srdce Cirque de Salazie vede od pobřežního města St. André a nabízí úžasné výhledy na okolní přírodu. A na jejím konci na Vás čeká horské městečko s původní kreolskou architekturou Hell-Bourg. Právě cestou do Hell-Bourgu můžete spatřit jedny z nejhezčích vodopádů ostrova - Cascade du Voile de la Mariée (v překladu Nevěstin závoj), které byste neměli propásnout.

Příroda Réunionu

Nejvyšší vrch Piton des Neiges

S výškou 3 071 metrů je Piton des Neiges nejvyšší horou nejen Réunionu, ale i celého Indického oceánu. Sopka, která spí už několik století a dala základ dvěma třetinám ostrova, je dominantou středu ostrova a také populární destinací pro turistiku. Výstup na něj je sice náročný, panoramatický výhled z vrcholku je ale nezapomenutelný. Obvykle celá túra trvá dva dny s možným noclehem v Gite de la Caverne Dufour a s výstupem na vrchol v ranních hodinách druhého dne. Pokud jste opravdu fyzicky zdatní, zpáteční cestu je možné absolvovat i za 10 hodin.

Příroda Réunionu

Cirque de Cilaos

Pokud se rozhodnete pro cestu do horského okruhu Cilaos, čeká Vás silnice o 400 zatáčkách, na konci které je menší horské kreolské městečko Cilaos, které je skvělým výchozím bodem pro výlety do přírody.
Slovo Cilaos v původním překladu znamená ,,země, kterou nechcete opustit”, možná i proto je Cilaos tak odlišný od sousedního okruhu Mafate a Salazie. Kromě jiného je nejvíc osídlený a pyšně se nad ním tyčí vrch Piton des Neiges. Místní lidé zde žijí na malích náhorních plošinách. A co je nejpodstatnější, v horách se ukrývá 80 kilometrů turistických chodníků.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
Příroda Réunionu

Cirque de Mafate

Horský okruh Mafate je srdcem Národního parku Réunionu a je unikátní tím, že na jeho území nenajdete žádné silnice. I proto je zdejší nedotčená příroda tak lákavou pro turisty.
Tato přírodní oblast vznikla propadem štítu sopky Piton des Neiges a byla nejméně dostupná ze všech horských okruhů. Všechno potřebné se sem dováží buď helikoptérou nebo pěšky.
Po vlastních se sem dostanete buď ze Cirque de Salazie (cestou Col des Boeufs) nebo chodníkem Col du Taibit ze Cirque de Cilaos.
V okruhu je obydlená jediná vesnice - La Nouvelle, a pár osad: Marla, Roche-Plate.

Příroda Réunionu

Sopka Piton de la Fournaise

Piton de la Fournaise je jednou z nejaktivnějších sopek na světě a největší turistickou atrakcí Réunionu - ročně ji navštíví 400 000 lidí. Její vrchol je ve výšce 2 631 metrů a zpáteční pěší výstup k okraji kráteru trvá přibližně 4 hodiny.