Divoká příroda ostrova Mauricius - Chamarel

Chamarel a okolí

turistika

scenérie

náboženství

Alternativou a kontrastem k tropickým plážím Mauricia je okolí městečka Chamarel ve vnitrozemí ostrova. Kromě úchvatné přírody mísící nekonečné množství druhů stromů a rostlin se zde skvěle najíte, nebo ochutnáte proslulý mauricijský rum a hlavně si užijete dech beroucí vyhlídky na laguny a pobřeží.

Divoká příroda ostrova Mauricius - Chamarel
Divoká příroda ostrova Mauricius - Chamarel

La Rhumerie de Chamarel

Nejznámější destilérie rumu na ostrově destiluje rum z vlastní cukrové třtiny, kterou si pěstuje a pak ručně sbírá na polích poblíž samotné výrobny. Nechte si během prohlídky rumérie vysvětlit kompletní proces a specifika místní výroby různých druhů rumů a rumových likérů. Díky závěrečné ochutnávce všech zde vyráběných druhů tak objevíte ten, který vám nejvíc chutná.

NÁŠ TIP

Dárkové balení některého z rumů je skvělým suvenýrem pro rodinu nebo přátele. Značku rumu Z La Rhumerie de Chamarel najdete ve všech lepších lokálních obchodech nebo na letišti, přímo v dárkovém obchodě rumérie ho ale seženete za nejlepší cenu.

Divoká příroda ostrova Mauricius - Chamarel

Země sedmi barev

Zajímavý úkaz barevných vyvřelých hornin je standardní zastávkou celodenních výletů do Chamarel. Toto místo stojí za zhlédnutí, pokud máte cestu kolem.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

Divoká příroda ostrova Mauricius - Chamarel

Vodopád Chamarel

Na půl cesty mezi vstupní bránou do areálu Země sedmi barev a samotnými pískovými dunami je parkoviště s vyhlídkou na více než 95metrový vodopád Chamarel, který je jednou z ikon Mauricia a díky dostatečnému množství srážek v této vyšší oblasti je vždy plný vody.