Jak cestovat na Mauriciu

Jak se po ostrově přesouvat?

Rozloha ostrova Mauricius je 1 865 km². Celý ostrov proto můžete autem přejet takřka za jeden den. Jelikož jsou jednotlivé části ostrova odlišné, určitě stojí za to podívat se po ostrově. Jediným způsobem přepravy je silniční doprava, která po britské kolonizaci zdědila jízdu po levé straně vozovky.

  • Vzdálenosti na ostrově jsou malý
  • Jezdí se zde vlevo
Jak cestovat na Mauriciu
Jak cestovat na Mauriciu

Taxi

Nejjednodušší způsob přepravy, zároveň ale i v závislosti na počtu osob dražší. Orientačně jsou ceny za jízdu taxíkem podobné těm v ČR. Cenu ale s řidičem vždy domluvte dopředu a ideálně se zeptejte na recepci hotelu, kolik by Vás přibližně daná trasa měla stát. Budete tak vědět, jakou cenu očekávat a vyhnete se tak předražené turistické jízdě. Recepční Vám také taxík rádi zavolají.

Jak cestovat na Mauriciu

Půjčení auta

Turisté si běžně auta půjčují. Vyzvednutí auta je jednoduché buď přímo na letišti nebo v hotelu. Musíte si být ale jisti, že zvládnete řízení na levé straně. Vzdálenosti zde nejsou velké, doprava ale bývá hustá zejména v oblasti hlavního města Port Louis, kterému je dobré se vyhnout v čase tradiční dopravní špičky - v týdnu ráno a večer. Na cestě dávejte pozor na cyklisty nebo toulavé psy, silnice večer nejsou osvětlené. Policie od Vás může vyžadovat mezinárodní řidičský průkaz.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

Jak cestovat na Mauriciu

Místní doprava

Nejběžnějším způsobem dopravy pro místní je kromě aut i autobusová doprava. Autobusy jsou levné, jejich nevýhodou ale můžou být časté zastávky. Na autobus nastoupíte buď na označených zastávkách, nebo na něj jednoduše zamávejte a naskočte. Ohledně tras nebo časů odjezdu Vám rádi poradí na recepci hotelu.