Flic-en-Flac a okolí

Oblíbený západ - Flic-en-Flac

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Flic-en-Flac je malé pobřežní město na západě ostrova Mauricius. Díky dlouhé pláži se světlým pískem, zářivě modrou lagunou a kvalitními hotely v části Walmar je vyhledávaným místem pro oddych i vodní sporty. Nekonečné výhledy na dramatické západy slunce nad Indickým oceánem jsou už jenom třešničkou na dortu.

Flic-en-Flac a okolí
Flic-en-Flac a okolí

Městečko Flic-en-Flac

I když je Flic-en-Flac turisticky rozvinutá oblast, pocit přeplněných pláží nebo přílišného ruchu ulic zde nezažijete. Část města mimo hotelové komplexy ožívá o víkendech nebo státních svátcích. Pokud budete mít v tom čase možnost zajít si na procházku městem, určitě tak udělejte. Místní totiž rádi tráví volný čas rodinnými pikniky s tradiční hudbou na veřejné pláži. Večer se pak vydávají za dobrým jídlem a zábavou do zdejších restaurací a barů, které najdete podél hlavní pobřežní silnice v okolí nákupní pasáže Pasadena Village.

Flic-en-Flac a okolí

Nákupní centrum Cascavelle

Přibližně deset minut jízdy autem je od Flic-en-Flac vzdálené větší nákupní centrum Cascavelle. Najdete zde jak zahraniční, tak domácí značky oblečení, banku, mobilní operátory. Nakoupit můžete i v místním supermarketu. V komplexu je také několik fast foodů a restaurací - doporučujeme zkusit restauraci Lakaz Cascavelle s tradiční kreolskou kuchyní.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
Flic-en-Flac a okolí

Zábavní park Casela s africkým safari

Casela je 14 hektarů plných přírody, zvířat a aktivit v těsné blízkosti Flic-en-Flac (15 minut jízdy autem). Park je rozdělen do tří odlišných ,,království” - jedno vyčleněné pro nejmenší, další s možností vyhlídkové jízdy na zipline a canyoningu, a safari část, ve které potkáte různá africká zvířata. Nejznámější atrakcí parku je tzv. Walk with lions, neboli procházka se lvím králem džungle. Můžete zde strávit klidně i celý den.

NÁŠ TIP

Oblíbeným místem pro oběd je asijská restaurace Zub Express - nenechte se odradit interiérem, jídlo je zde opravdu dobré a za dobrou cenu. V Kenzibaru zkuste večer s živou hudbou (v pátek a sobotu), drinky ochutnejte v klubu Schotz.