Noční život na Mauriciu

Kam na Mauriciu za večerní zábavou?

Obecně se Mauricius považuje za klidnější destinaci. Většina turistů preferuje trávení večerů v hotelovém komplexu (některé mají vlastní večerní kluby). Přesto je ale na ostrově pár míst, kde to po západu slunce opravdu žije. Samotní obyvatelé ostrova však za noční zábavou vyrážejí výhradně v pátek a v sobotu, případně v období svátků. Na rozdíl od České republiky zde noční život začíná až kolem půlnoci.

  • Živější večery čekejte spíš o víkendech
  • Centrem večerní zábavy je Grand Baie
Noční život na Mauriciu
Noční život na Mauriciu

Grand Baie - nejživější část ostrova

Pokud toužíte po večerní zábavě mimo hotelový resort, severní středisko Grand Baie je pro Vás tou správnou částí ostrova, ve kterém najdete několik barů plných obzvlášť o víkendu, kdy se do nočních ulic vydávají i temperamentní lokálové.
Noční život v Grand Baie je známý zejména díky klubu Banana Beach, který navštěvují jak turisti, tak místní. Vyzkoušejte zde mauricijské pivo Phoenix či Blue Marlin, nebo se osvěžte některým z koktejlů. Ceny za alkoholický nápoj se zde pohybují od 125 rupií výše.

Noční život na Mauriciu

Flic-en-Flac a okolí

O něco klidnější v porovnání s Grand Baie, městečko Flic-en-Flac schovává také pár barů. Opět živých zejména o víkendu. Koncentrované jsou v okolí nákupní pasáže Pasadena Village a v jižní části hlavní silnice lemující pláž. V Kenzibaru zkuste večer s živou hudbou (v pátek a v sobotu), nebo zajděte na drink do klubu Shotz.
Asi deset minut autem od Flice-en-Flac je nákupní centrum Cascavell, které ukrývá restauraci s barem Lakaz Cascavelle. Zde se pravidelně ve středu a o vikendech za tónů hudby mauricijských umělců a DJů scházejí místní - je to místo vhodné pro večerní drink nebo degustaci mauricijských pokrmů.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

Noční život na Mauriciu

Rum jako tradiční nápoj

Vzhledem k cukrové třtině, jako jedné ze základních surovin, které se na ostrově pěstují, je i nejtradičnějším místním alkoholem rum. Najdete ho zde v nespočetných chuťových variantách. Doporučujeme vyzkoušet třeba chilli nebo kávovou příchuť.

Bezpečnost v noci

Samotný Mauricius je destinace velmi bezpečná. Samozřejmě je ale základní obezřetnost vždy na místě. Stejně jako v České republice. Místní lidé jsou však velmi milí a přivětiví, ženy se ze strany mužů nemusejí obávat přílišné nežádoucí pozornosti. Na ostrově ale není běžné, aby se žena po setmění pohybovala po ulicích nebo plážích sama.