Potápění a šnorchlování na ostrově Réunion

Potápění a šnorchlování

Mořská rezervace založená v roce 2007 chrání velkou část útesu na západním pobřeží ostrova. I díky tomu jsou podmínky pro potápění na Réunionu velmi dobré pro jakoukoliv úroveň. Šnorchlování je omezeno pro oblasti chráněné lagunami.

Potápění a šnorchlování na ostrově Réunion

Potápění

Výborná teplota vody (23-29 °C) a viditelnost od 25 do 50 metrů dělají z Réunionu potápěčskou destinaci dostupnou celoročně. Nejzajímavější spoty pro potápění se nacházejí maximálně 25 minut jízdy lodí od břehu. 160 druhů korálů, 550 druhů tropických ryb a několik vraků potopených lodí je v mořské rezervaci Réunionu obrovským lákadlem podmořských průzkumníků.

Potápění a šnorchlování na ostrově Réunion

Šnorchlování

S ohledem na bezpečnost je klasické šnorchlování možné jen v mělkých vodách lagun obklopených korálovým útesem. Nejznámější a největší je l’Ermitage na západě ostrova.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

Potápění a šnorchlování na ostrově Réunion

Nejlepší místa pro potápění

Nejzajímavější místa pro potápění jsou na západním pobřeží ostrova (zejména Saint Gilles a Saint Leu), kde najdete i většinu potápěčských škol. Na jihu je hlavním centrem St. Pierre. Nejpopoulárnější potápěčské spoty jsou v zálivu města St. Leu (La Pointe au Sel, La Pointe des Chateaux - oba jsou na korálovém útesu). Opravdu zkušení potápěči můžou prozkoumat hluboké okolí Sainte Rose a potápět se za toku lávy pod mořským dnem, což je určitě nezapomenutelným zážitkem.