Réunion info

Obecné informace o Réunionu

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Ostrov Réunion je francouzským zámořským departementem ležícím na jižní polokouli v Indickém oceánu přibližně 900 kilometrů od Madagaskaru. S ostrovy Mauricius a Rodrigues je součástí soustroví Maskarény. Na čele Réunionu stojí francouzský prezident.

Réunion info
Réunion info

Základní informace

  • Hlavní město: St. Denis
  • Úřední jazyk: francouzština
  • Měna: euro
  • Počet obyvatel: 816 364
  • Rozloha: 2 512 km²
  • Nejvyšší bod: Piton de la Neige (3069 m n.m.)
  • Telefonní předvolba: +262
  • Časový posun: SEČ +2 (letní čas), +3 (zimní čas)
Réunion info

Nejvyšší vrch Piton des Neiges

S výškou 3 071 metrů je Piton des Neiges nejvyšší horou nejen Réunionu, ale i celého Indického oceánu. Sopka, která spí už několik století a dala základ dvěma třetinám ostrova, je dominantou středu ostrova a také populární destinací pro turistiku. Výstup na něj je náročný, panoramatický výhled z vrcholku je ale nezapomenutelný. Obvykle celá túra trvá dva dny s možným noclehem v Gite de la Caverne Dufour a s výstupem na vrchol v ranních hodinách druhého dne. Pokud jste opravdu fyzicky zdatní, zpáteční cestu můžete absolvovat i za 10 hodin.

Réunion info

Kultura

Kulturní bohatství Réunionu představují hlavně kreolský jazyk spolu s tradiční kreolskou hudbou a tancem. Nádherná příroda ostrova také dlouhá léta inspirovala a inspiruje místní umělce při tvorbě poezie, literatury, divadla, tance, soch atd. Kreolský jazyk vznikl v minulosti jako pojítko mezi různými národy ostrova, dnes je vyučován i ve škole a inspirací byl i pro hudbu. Hlavními hudebními styly jsou Mayola a Sega, která je velice oblíbená i na sousedním Mauriciu.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
Réunion info

Jídlo a pití

Spleť francouzské, kreolské, čínské a indické kuchyně nabízí pestrý výběr i pro náročné. Nejčastěji Vám ale bude nabízeno curry na nekonečné množství způsobů. Velmi běžné je i kreolské rougail saucisse, což jsou chutné klobásy uvařené v rajčatové omáčce a podávané s rýží. Nejcharakterističtějším ovocem Réunionu jsou liči a ananasy typu Victoria (menší oproti běžným ananasům).

Réunion info

Příroda

Hlavním důvodem cestovatelské atraktivity této destinace je příroda Réunionu. Pro netradiční tvary místních hor, které doslova koukají z oceánu a divokou přírodu jak ve vnitrozemí, tak na pobřeží získal Réunion přezdívku ,,malá Havaj”, které nezůstává nic dlužný a právem je 40 % ostrova od roku 2010 součástí Světového dědictví UNESCO.

Réunion info

Sopka Piton de la Founaise

Piton de la Fournaise je jednou z nejaktivnějších sopek na světě a největší turistickou atrakcí Réunionu - ročně ji navštíví 400 000 lidí. Její vrchol je ve výšce 2 631 metrů a zpáteční pěší výstup k okraji kráteru trvá přibližně 4 hodiny.