Ostrov Ile aux Aigrettes

Chráněný ostrov Ile aux Aigrettes

turistika

scenérie

Poblíž jihozápadního pobřeží Mauricia leží ostrov, na kterém se vrátíte v čase. Minimálně co se flóry a fauny týče. Ostrov Ile aux Aigrettes je totiž dlouhodobě chráněným územím a díky tomu na ostrově přežilo hodně druhů rostlin a živočichů, které původně žily také na velkém ostrově. I proto se říká, že se návštěvou Ile aux Aigrettes vracíte do minulosti neobydleného Mauricia.

Ostrov Ile aux Aigrettes
Ostrov Ile aux Aigrettes

Návštěva ostrova Ile aux Aigrettes

Návštěva ostrova je možná jenom v podobě průvodcované prohlídky organizované Mauritian Wildlife Foundation (s anglicky nebo francouzsky mluvícím průvodcem). Placená prohlídka (800 rupií/os.) zahrnuje dopravu na ostrov z Pointe Jérome (250 m od hotelu Le Preskil) a výtěžek z prohlídek se vrací zpátky do nepřetržité obnovy ostrova. Samotná prohlídka trvá přibližně 1,5-2 hodiny, cesta na ostrov asi 10 minut. Návštěvu si rezervujte telefonicky, emailem, nebo osobně v kanceláři v Pointe Jérome.

Ostrov Ile aux Aigrettes

Fauna a flóra ostrova Ile aux Aigrettes

  • 50 růžových holubů
  • 25 párů ptáků kruhooček mauricijských
  • 150 snovatců mauricijských
  • 20 želv obrovských
  • Ebenové stromy
  • Divoké orchideje

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
Ostrov Ile aux Aigrettes

Historie ostrova Ile aux Aigrettes

V čase 2. světové války byl ostrov Ile aux Aigrettes využíván jako vojenská základna britské armády, po které zde zůstalo několik budov z tohoto období. Po válce byl ostrov soukromě pronajímán pro chov koz. V roce 1985 spustila organizace Mauritian Wildlife Appeal Fund (MWAF) projekt obnovy a správy biotopů ostrova. Cílem bylo znovuobnovení původní flóry a fauny ostrova. MWF současně pro veřejnost nabízí průvodcované návštěvy ostrova.

NÁŠ TIP

Nezapomeňte na repelent, nebo delší oblečení. Díky bujné vegetaci a vlhkosti se komárům jinak nevyhnete. Zároveň doporučujeme pevnější obuv, ochranu proti slunci (opalovací krém, klobouk/čepice) a dostatek vody.