Ostrov Ile aux Aigrettes

Chráněný ostrov Ile aux Aigrettes

turistika

scenérie

Poblíž jihozápadního pobřeží Mauricia leží ostrov, na kterém se vrátíte v čase. Minimálně co se flóry a fauny týče. Ostrov Ile aux Aigrettes je totiž dlouhodobě chráněným územím a díky tomu na ostrově přežilo hodně druhů rostlin a živočichů, které původně žily také na velkém ostrově. I proto se říká, že se návštěvou Ile aux Aigrettes vracíte do minulosti neobydleného Mauricia.

Návštěva ostrova Ile aux Aigrettes

Návštěva ostrova je možná jenom v podobě průvodcované prohlídky organizované Mauritian Wildlife Foundation (s anglicky nebo francouzsky mluvícím průvodcem). Placená prohlídka (800 rupií/os.) zahrnuje dopravu na ostrov z Pointe Jérome (250 m od hotelu Le Preskil) a výtěžek z prohlídek se vrací zpátky do nepřetržité obnovy ostrova. Samotná prohlídka trvá přibližně 1,5-2 hodiny, cesta na ostrov asi 10 minut. Návštěvu si rezervujte telefonicky, emailem, nebo osobně v kanceláři v Pointe Jérome.

Fauna a flóra ostrova Ile aux Aigrettes

  • 50 růžových holubů
  • 25 párů ptáků kruhooček mauricijských
  • 150 snovatců mauricijských
  • 20 želv obrovských
  • Ebenové stromy
  • Divoké orchideje

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 779 905
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 

Historie ostrova Ile aux Aigrettes

V čase 2. světové války byl ostrov Ile aux Aigrettes využíván jako vojenská základna britské armády, po které zde zůstalo několik budov z tohoto období. Po válce byl ostrov soukromě pronajímán pro chov koz. V roce 1985 spustila organizace Mauritian Wildlife Appeal Fund (MWAF) projekt obnovy a správy biotopů ostrova. Cílem bylo znovuobnovení původní flóry a fauny ostrova. MWF současně pro veřejnost nabízí průvodcované návštěvy ostrova.

NÁŠ TIP

Nezapomeňte na repelent, nebo delší oblečení. Díky bujné vegetaci a vlhkosti se komárům jinak nevyhnete. Zároveň doporučujeme pevnější obuv, ochranu proti slunci (opalovací krém, klobouk/čepice) a dostatek vody.