Vodní sporty na Réunionu

Jakým vodním sportům se můžete na Réunionu věnovat?

Plavby lodí, setkání s velrybami, delfíny nebo želvami, hlubokomořský rybolov, kayaking, kiteboarding, stand-up-paddle boarding, to je jen v zkratce, co můžete ve vodách Réunionu zažít. Na ostrově jsou bezpečná místa a dostatek zkušených profesionálů, kteří Vás do aktivit a sportů rádi zasvětí, stačí si jen zvolit, co Vás nejvíc baví.

Vodní sporty na Réunionu
Vodní sporty na Réunionu

Windsurfing a kitesurfing

Míst vhodných pro windsurfing a kitesurfing je na ostrově víc. Nejoblíbenější je ale pláž Trou d’Eau v Saline-les-Bains, kde je speciální zóna věnována těmto populárním vodním sportům.

Vodní sporty na Réunionu

Průhledné mořské kajaky

Díky nádherně čisté vodě v lagunách si užijete podmořský svět pohledem přes průhledný mořský kajak. K zapůjčení na pláži.

Jaké místo zvolit pro stand-up-paddle board

Stand-up-paddle boarding se v poslední době rozmohl v laguně Ermitage na západě ostrova, která je chráněná korálovým útesem. Board s pádlem si bez problémů půjčíte na pláži.

Vodní sporty na Réunionu

Rybolov

Hlubokomořský rybolov můžete vyzkoušet celoročně a Réunion je pro to skvělou destinací. Místní úlovky často lámou hmotnostní rekordy. Marlin žijící ve zdejších vodách váží běžně i 200 kilogramů. Dobrá místa pro rybaření se nacházejí jenom 20 minut jízdy lodí od západního pobřeží, co je ideální vzdálenost pro půldenní výlety za úlovkem.

Vodní sporty na Réunionu

Na co si dát ve vodě pozor

Abyste si čas ve vodě užili naplno, máme pro Vás pár tipů:

  • Nekoupejte se na plážích, které jsou označené tabulí se zákazem plavání, vybírejte jenom pláže s plavčíkem
  • Dávejte pozor na silné proudy, nepřeceňujte své síly
  • Dbejte na jakékoliv varování plavčíků a nezacházejte za bariéru korálového útesu

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
Vodní sporty na Réunionu

Potápění

Výborná teplota vody (23-29 °C) a viditelnost od 25 do 50 metrů dělají z Réunionu potápěčskou destinaci dostupnou celoročně. Nejzajímavější spoty pro potápění se nacházejí maximálně 25 minut jízdy lodí od břehu. 160 druhů korálů, 550 druhů tropických ryb a několik vraků potopených lodí je v mořské rezervaci Réunionu obrovským lákadlem podmořských průzkumníků.

 

NÁŠ TIP

Doporučujeme mít s sebou boty do vody, na dně lagun se často nacházejí ostré úlomky korálů. V botách bude proto Váš pohyb ve vodě pohodlnější. A pozor! Přenášení korálů i jejich úlomků je zakázáno a porušení zákazu bývá postihováno vysokými pokutami.

Vodní sporty na Réunionu

Surfing

Tento sport v dnešní době na Réunionu povolen není z důvodu nebezpečí útoků žraloků.