Grand Bassin

Grand Bassin - ztracená vesnička v údolí

turistika

scenérie

Opravdu malebná vesnička v údolí Grand Bassin, které je také známé jako miniaturní Mafate, je jedním z mála míst na Réunionu dostupných jenom po vlastních. Proto je vysnívaným místem pro ty, kdo hledají autentický Réunion bez přílišné civilizace a zároveň touží po nádherné přírodě. A jako bonus jsou v blízkosti vesnice nádherné vodopády.

Grand Bassin
Grand Bassin

Pěší túra do Grand Bassin

Zpáteční pěší cesta do údolí Grand Bassin trvá přibližně 4 hodiny a je hodnocena jako středně náročná zvláště kvůli většímu převýšení (1107 metrů). Chodník s názvem Thomas Payet Vás do údolí dovede z vyhlídky Bois Court, kde začíná. Délka chodníku je 3,7 km.

Le Tampon a La Plaines des Cafres

Tato dvě města jsou dobrým základním táborem vhodným pro ubytování s pestřejší vybaveností (obchody, restaurace). Relativně rychle se odtud autem dostanete do výchozích bodů pěších chodníků, např. k sopce Piton de la Fournaise.

Grand Bassin

Je možné v Grand Bassin přespat?

Ano, ubytování je zde ale velice základní ve formě rodinně vlastněných ubytoven a ve většině případů se jedná o ubytování s vlastní stravou, kterou se s ohledem na těžkou dostupnost údolí doporučuje přinést s sebou. Na rezervace myslete s dostatečným předstihem, kapacity jsou zde omezené.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
Grand Bassin

Vyhlídka Bois Court

Pokud se Vám do čtyřhodinové túry nechce, nebo na ni jednoduše nemáte čas, zastavte se alespoň na panoramatické vyhlídce Bois Court, kterou najdete nad městem Le Tampon. Výhled opravdu stojí za to. Nezapomeňte ale přijít raději v ranních hodinách, abyste se vyhnuli oblačnosti.