Praktické rady pro cestu na Réunion

Co je dobré vědět při cestě na Réunion?

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Réunion je francouzským územím. Proto se opravdu nemusíte obávat, že Vás zde něco netypického zaskočí. Přesto pro Vás máme pár podstatných informací.

Praktické rady pro cestu na Réunion
Praktické rady pro cestu na Réunion

Bezproblémový vstup na ostrov

Réunion je součástí Evropské unie. Nepatří ale do schengenského prostoru, proto při vstupu na ostrov musíte projít celní kontrolou a prokázat se platným cestovním pasem nebo občanským průkazem. Doporučujeme ale pro případ přestupů na území mimo EU využívat platný cestovní pas.

Praktické rady pro cestu na Réunion

Telefonování

Roaming pro čísla českých operátorů na Réunionu spadá do zóny Evropské unie, volání do EU nebo v rámci ostrova Réunion je proto bezproblémové a bez dodatečnych sazeb. Pro volání na lokální čísla použijte předvolbu pro Réunion: +262

Připojení k internetu

V hotelech se k internetu připojíte bez problémů. V restauracích obzvlášť v horách wifi připojení k internetu tak běžné není. Snadno dostupný internet je v případě potřeby v turistických kancelářích, kde Vám také ochotně s čímkoliv poradí.

NÁŠ TIP

Jelikož je Réunion součástí Francie, tedy Evropské unie, platí na jeho území stejně výhodné roamingové podmínky jako v Evropě. I datové roamingové připojení v rámci Vašeho měsíčního balíku by proto nemělo být zpoplatňováno žádnou další sazbou.

Elektřina

Pro napojení do elektrické sítě nepotřebujete žádný adaptér, zásuvky jsou zde standardního evropského typu.

Praktické rady pro cestu na Réunion

Peníze

Na Réunionu platíte eury. Bankomaty ve větších městech najdete vždy v blízkosti pošty, nákupních center a samozřejmě bank. Platba kartou je možná spíš ve větších obchodech, restauracích nebo hotelech (nejvíce používané platební karty jsou Visa a MasterCard). Jinak mějte raději při sobě hotovost. A to obzvlášť při cestách do hor. V horských oblastech totiž nejsou bankomaty tak rozšířené. V městečku Cilaos najdete dva bankomaty, v Hell-Bourg jenom jeden a v oblasti Mafate žádný.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

 
Praktické rady pro cestu na Réunion

Ceny

Místní ceny potravin a služeb jsou porovnatelné s cenami ve Francii, resp. v západní Evropě.

Praktické rady pro cestu na Réunion

Jak se po ostrově pohybovat

Turisté si nejčastěji půjčují auta přímo na letišti. S ohledem na malé vzdálenosti a relativně nízké ceny za půjčení vozu je to nejpraktičtější a nejpohodlnější způsob přesouvání se po ostrově. Zapůjčení vozu za Vás rádi vyřídíme. Řídi se zde vpravo, cesty jsou ale kvůli hornatému povrchu v některých místech plné zatáček.
Na Réunionu sice funguje i veřejná doprava, obzvlášť v horských částech ale není tak frekventovaná a díky klikatým cestám ani tak pohodlná.

Praktické rady pro cestu na Réunion

Bezpečnost při koupání

Réunion v minulosti proslavily útoky žraloků. Ty se ale odehrály mimo bezpečné vody mělkých lagun a šlo převážně o útoky na surfaře. Neberte proto jakékoliv cedule (obyčejně s nápisem ,,baignade Interdi” - zákaz plavání) nebo varování plavčíků na lehkou váhu a do vody choďte jen na plážích s lagunou nebo s nainstalovanými ochrannými sítěmi (pláž Les Roches Noires v St-Gilles-les-Bains a pláž Boucan Canot).

Bezpečnými plážemi jsou střežené pláže v:

  • St-Gilles-les-Bains
  • St-Leu
  • L’Hermitage-les-Bains
  • La-Saline-les-Bains
  • Étang-Salé-les-Bains
  • St. Pierre