Vodní sporty Mauricius

Kitesurfing, kayaking nebo wakeboarding?

Mauricius není jen o krásných plážích. Rozhodně se zde také dá věnovat množství sportovních aktivit, obzvláště těm vodním. Mnohé z nich jsou dostupné zdarma i přímo v hotelích, ty náročnější (motorové) bývají za příplatek.

  • Naučte se kitesurfovat
  • Prozkoumejte lagunu na kajaku nebo stand up paddle boardu
Vodní sporty Mauricius
Vodní sporty Mauricius

Kitesurfing

Časté větrné počasí a laguny vytvořené korálovým útesem vytvářejí skvělé podmínky pro tento populární akční vodní sport. Na ostrově je možné kitesurfovat na mnohých místech, nejpopulárnější je ale oblast na jihozápadě ostrova - Le Morne. Nádherným místem je také laguna v Pointe d’Esny poblíž Blue Bay.
Nejlepší období pro kitesurfing je místní zima (květen-říjen), kdy jsou povětrnostní podmínky pro tento sport nejlepší. Pokud jste začátečníkem, na ostrově je několik kitesurfových škol, které Vás rádi do tohoto sportu zasvětí. Některé hotely mají dokonce vlastní kitesurfové školy, které je možné využít za poplatek.
A když se na tento sport necítíte, určite se zajděte na legendární kitesurfový spot v Le Morne alespoň podívat. Vidět kitesurfaře v akci opravdu stojí za to.

Vodní sporty Mauricius

Vodní lyžování a wakeboarding

Téměř každý z hotelů má k dispozici člun, za kterým si můžete nazout vodní lyže nebo wakeboard a užít si tak jízdu lagunou. Rozhodně to stojí za vyzkoušení a zdejší podmínky jsou skvělé zejména pro začátečníky. V závislosti od hotelu může být tato aktivita zpoplatněna.

Vodní sporty Mauricius

Windsurfing

Začátečník nebo pokročilý, windsurfing může na Mauriciu vyzkoušet každý. Laguny jsou rovněž ideální i pro tento sport. Ve většině hotelů je dokonce možné si windsurf zapůjčit zdarma a pokud je to vaše první setkání s tímto sportem, instruktoři Vám ochotně poradí, jak na to. Hodně zkušení windsurfaři můžou vyzkoušet nejnáročnější windsurfový spot v Le Morne, který je ale opravdu jen pro pokročilé.

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

Vodní sporty Mauricius

Kajaky a šlapadla

Pokud si nepotřebujete zvedat hladinu adrenalinu, na projížďku lagunou můžete vyrazit na kajaku nebo šlapadle. Oba prostředky jsou nenáročné na ovládání, zároveň ale pořád uděláte něco i pro svou kondici.

Stand Up Paddle Board (SUP)

Hit posledního období - stand up paddle board, tedy jízda na prkně s pádlem v ruce, je na Mauriciu velmi oblíbeným vodním sportem. Hlavním předpokladem jsou pro něj klidné vody lagun ostrova, které jsou tak skvělé i pro začátečníky. Paddle boardy bývají k zapůjčení ve většině hotelů zdarma. Vyzkoušejte svou rovnováhu!