Nakupování Mauricius

Kam se vydat za nákupy?

Škála možností nákupů je na Mauriciu pestrá: od luxusních nákupních center přes duty-free obchody, ručně vyráběné produkty v dílnách či zboží nabízené prodavači v tržnicích či ulicích. Mauricius je známý jako domov kvalitního textilu, jedinečných šperků, diamantů, umělých květin, skvělého rumu či modelů lodí.

  • Široký výběr suvenýrů: tradiční modely lodí, lokální rum, kvalitní textil
Nakupování Mauricius
Nakupování Mauricius

Sever ostrova

Grand Baie – turisty oblíbená vesnice nabízí vše: dva moderní obchodní komplexy a nákupní ulici Sunset Boulevard plnou obchodů s luxusním oblečením, šperky a supermarketem. Nachází se zde také velký trh Grand Baie Bazaar s množstvím tradičních výrobků a suvenýrů
Port Louis – hlavní město Mauricia nabízí nepřeberné možnosti nákupů. Na hlavním tržišti Central Market nakoupíte například exotické ryby, koření, ovoce a zeleninu, indická sárí a suvenýry za velmi nízké ceny. Luxusní obchody a restaurace potom najdete v obchodním centru Le Caudan Waterfront. Pokud máte v oblibě tradiční lokální produkty, nenechte si ujít tržiště Port Louis Craft Market, který je součástí Caudan Waterfront.
Bagatelle Mall – nákupní středisko v blízkosti Port Louis, kde se mísí obchody světových značek se specializovanými obchůdky. Je zde také prostor pro zábavu a dobré jídlo.

NÁŠ TIP

Většina obchodů otevírá kolem 9:00-9:30 a zavírá již mezi 15:00 a 18:00 (mimo větších obchodních center). Doporučujeme tedy pro jistotu na nákupy vyrazit dopoledne. Některé obchody dodržují také dopolední přestávku a volno ve čtvrtek a ve víkendová odpoledne.

Nakupování Mauricius

Střed ostrova

Curepipe – v tomto městě je otevřeno velké množství duty-free obchodů, kromě nich zde najdete například i dílny s lodními modely.
Floreal – nejoblíbenější a největší obchod s modely lodí stojí ve městě Florea společně s dílnou na broušení diamantů a továrnou na bavlnu. Nakoupíte zde také hodinky, malby, designérské produkty a mnoho dalšího. Pro nákup textilií doporučujeme navštívit místní Muzeum textilu, kde najdete 100% přírodní materiály: vlnu, ovčí vlnu, kašmír, merino, bavlnu, angoru, len, hedvábí a další.

Nakupování Mauricius

Oblíbená tržiště ostrova

Na místních trzích zakoupíte všechno: exotické ovoce, koření, čerstvé ryby, napodobeniny značkového oblečení, suvenýry.. Největší tržiště jsou:

  • Central Market v Port Louis
  • Quatre Bornes
  • Flacq Market
  • Pondělní trh v Mahébourgu

Obraťte se na nás

Karolína Nedvědová
specialista na Mauricius a Réunion

+420 773 945 298
+420 228 225 923
mauricius@ckgo2.cz

Nakupování Mauricius

Západ ostrova

Flic en Flac – městečko je vhodné k nákupu mořských plodů, oblečení a doplňků. Jen pár minut jízdy autem do vnitrozemí a jste ve velkém nákupním centru Cascavelle.
Black River – neustále se zvětšující městečko s rostoucí škálou možností nákupů. Místní vzdušná architektura dělá z nakupování velice příjemný zážitek.

NÁŠ TIP

Vždy si jídlo kupujte u stánku, který je čistý a oblíbený mezi místními - to je záruka čerstvosti jídla a jeho dobré chuti.

Historie a tradice tržišť

Centrální tržiště hrála v historii ostrova důležitou roli - první z nich vzniklo s otevřením prvního přístavu na Mauriciu. V těch dobách byly trhy prvním místem, kde bylo možné nalézt právě dovezené zboží z lodí, a také posledním místem, kde bylo možné nakoupit lokální produkty před tím, než byly odvezeny do Evropy.
Navštívit tradiční trh s chaotickou atmosférou plný barev a vůní je nutnost pro každého návštěvníka ostrova. V dnešní době na trzích seženete ještě o něco více zboží než dříve.
Trhy jsou také skvělým místem pro ochutnávání místních specialit. Určitě si nenechte ujít indické roti, dholl pourri, samosy, gato piment a nápoj alouda.

NÁŠ TIP

Nebojte se smlouvat, většinu produktů na trzích byste měli zakoupit za 50-80 % původní ceny. Platit kartou můžete ve větších městech v převážné části obchodů. Bankomat potkáte ve všech turistických oblastech.