10 nej míst na ostrově Mauricius

10 nej míst na ostrově Mauricius

1/

Grand Baie - nejrušnější část ostrova plná restaurací a barů. Najdete zde krásné pláže s bohatými možnostmi vodních sportů. Mezi nejhezčí patří pláž Trou aux Biches s bílým pískem nebo pláž Mont Choisy.

2/

Ile aux Cerf - panenský ostrov na východním pobřeží. Bílý písek a tyrkysově modrá voda Indického oceánu je obzvlášť příjemná při odlivu, kdy se promění na množství lagun s vyhřátou vodou.

3/

Poloostrov Le Morne - turisticky oblíbená část ostrova, jež vévodí úchvatná hora Le Morne Brabant, nabízí odpočinek v luxusních resortech, skvělé podmínky pro kitesurfing, relaxaci na krásných plážích lemovaných palmovými háji, ale především dech beroucích výhledů z hory Le Morne Brabant, která je zapsána v Seznamu kulturního dědictví UNESCO.

4/

Chamarel a Black River Gorges - jedna z vizuálně nejdramatičtějších částí Mauricia plná možností k turistice a k obdivování přírody. Za návštěvu určitě stojí vodopád Chamarel, nebo nejfotografovanější místo ostrova - tzv. Sedm barev země. V oblasti Chamarel stojí za návštěvu také místní tradiční výrobny rumu, který můžete na místě ochutnat.

5/

Pozorování delfínů a velryb ve Flic en Flac, Wolmar a Tamarin - turistům se nabízí jedinečná možnost pozorovat na těchto místech mořské savce v jejich přirozeném prostředí. V křišťálově čistých vodách Indického oceánu můžete sledovat skupiny delfínů. Dalším úchvatným zážitkem je pozorování velryb na otevřeném moři dále od břehu.

6/

Pamplemousses Gardens - královská botanická zahrada známá rozsáhlými sbírkami palem, leknínů a dalších exotických rostlin. Najdete tu palmové aleje, záhony s místní flórou, ale i rostliny dovezené ze všech koutů světa. Roste tu i unikátní palma Talipot, jež během svého života vykvete pouze jednou a pak zahyne nebo obří lekníny Viktorie amazonské.

7/

Ile aux Aigrettes - nádherný korálový ostrov leží jen několik minut plavby od Mahébourgu a vezme Vás na cestu časem do dob, kdy byla příroda na ostrovech ještě nedotčená člověkem. Můžete zde pozorovat želvy obrovské, růžové holuby a další endemickou faunu a flóru.

8/

Mahébourg - bývalé hlavní město s živoucím pondělním trhem a rozvinutým rybolovem je centrem jižní části ostrova. Odsud až po vesničku Baie du Cap se táhne pásmo chudé na hotely a restaurace, zato bohaté na setkání s místní přírodou, třeba v průzračných vodách v Blue Bay Marine Park. Pokud hledáte klid a místa bez turistů, vydejte se právě do této oblasti.

9/

Belle Mare, Vieux Grand Port nebo Queen Victoria ospalé rybářské vesničky na východním pobřeží ostrova. Pokud chcete poznat pravý Mauricius, tady je to správné místo. Dejte šanci tradiční hudbě a tanci sega nebo aktivně relaxujte s vodními sporty. Najdete tu také jedny z nejkrásnějších pláží na ostrově s bílým velice jemným pískem a také golfová hřiště.

10/

Port Louis - hlavní město Mauricia s mixem místních kultur od Afriky, přes Asii až po Evropu. Prohlédněte si koloniální památky, nejstarší trh na ostrově, nebo i moderní nákupní komplex Caudan Waterfront. Za zastávku jistě stojí nábřeží, které je turisticky atraktivní částí města nebo nevelká budova Blue Penny muzea, kde se nachází státní poklad v podobě modrého a červeného Mauricia, nejslavnějších známek na světě.