10 nej zážitků na ostrově Mauricius

10 nej zážitků na ostrově Mauricius

1/

Pozorování delfínů a podmořského světa - západní pobřeží oblasti Flic en Flac s křišťálovými vodami Indického oceánu v kombinaci s bílým pískem místních pláží je skvělou základnou pro výlety za delfíny nebo k prozkoumání místního podmořského světa. Na zkušené potápěče tu čeká podvodní jeskyně Cathedral, ale i pouhé šnorchlování Vám odkryje nádheru podmořského světa s jeho pestrobarevnými živočichy.

2/

Vodní sporty - rozlehlá pobřeží ostrova nabízejí spoustu možností k sportovnímu vyžití. Vyzkoušet můžete mořský kajak, rybolov, kitesurfing, stand up paddle board nebo potápění. Pobřežní oblasti jsou ideálním místem k vodnímu lyžování, plachtění či plavbě na katamaránu, která Vám ukáže ostrov z jiné perspektivy.

3/

Noční život v Grand Baie - ,,nekonečná zátoka” nabízí nejlepší možnost pro společenské vyžití na jinak poklidném ostrově. V centru města, jež je živoucím centrem severu ostrova, na Vás čeká spousta restaurací a barů. Kromě návštěvy některého z nich stojí za to i procházka po pobřeží, kde kotví jachty movitých turistů.

4/

Ostrov Ile aux Aigrettes - drobný ostrov na východním pobřeží je téměř povinnou zastávkou, pokud se chcete vrátit v čase a zjistit, jak kdysi vypadal samotný ostrov Mauricius. Chráněná oblast je domovem mnoha ohrožených živočišných druhů. Tento úchvatný ostrov se stal mezinárodním vzorem v přístupu k ochraně přírody.

5/

Místní kultura - Mauricius je nekonečnou spletí různých kultur, které se promítají do tradicí, jazyků, jídla, nebo architektury. Udělejte si zastávku v tradičních náboženských chrámech, nebo zkuste lokální tradiční tanec sega. Místní kulturu si opravdu zamilujete. Mauricius je skvělou ukázkou, jak mohou vedle sebe pokojně žít lidé různých vyznání a jejich kultury se ovlivňují a inspirují navzájem.

6/

Pláže ostrova - při návštěvě Mauricia by byla škoda nepodívat se na pláže mimo hotelový komplex. Mauricius obklopují jedny z nejkrásnějších pláží a ty nejoblíbenější jsou Belle Mare, La Cuvette, nebo jižní pláže Le Morne - místa zrozená k odpočinku a relaxaci.

7/

Street food - mauricijské pouliční jídlo je mixem kreolské, africké, indické a čínské kuchyně, kterou jen tak někde nenajdete. Mnoho chutí, koření, barev, které opravdu stojí za to. Nebojte se ochutnat místní pokrmy prodávané přímo na ulici. Stravovat se pouze v resortu by bylo velké ochuzení o gastronomický zážitek, který je pestrou směsicí stejně jako samotní obyvatelé ostrova.

8/

Národní park Black River Gorges - pokud Vás už pláž omrzela a chcete změnit prostředí, zvolte návštěvu tohoto národního parku. Nabízí možnosti pro turistiku nebo jízdu na kole, a to vše spolu s nezapomenutelnými výhledy na krásy ostrova. Tento národní park byl založen s cílem ochrany posledního místa na ostrově, kde se nachází původní mauricijský prales.

9/

Ochutnávka mauricijského rumu - lokální výroba rumu má svou dlouholetou tradici a zaslouží si pozornost. Rum je vyráběn z místní cukrové třtiny a můžete ho ochutnat v tradičních rumových destileriích (např. v Rhumerie de Chamarel), kde je i vyráběn, nebo si ho zakoupit v obchodech, či na letišti. Stejně jako cukrová třtina je i rum z Mauricia výrobek, který k ostrovu neodmyslitelně patří a stojí za to ho během dovolené ochutnat.

10/

Místní lidé - velmi příjemní, veselí, pohostinní a nápomocní. Tak můžeme popsat místní obyvatelstvo, které určitě patří k celkovému zážitku z dovolené na Mauriciu. Obyvatelstvo ostrova je díky jeho minulosti pestrou směsicí kultur, zvyků i náboženských tradic. Zároveň jsou místní důkazem, jak mohou vedle sebe v poklidu žít lidé různého vyznání, či rasy. Nebojte se s nimi dát do řeči :)