10 nej míst na potápění a šnorchlování na Mauriciu

10 nej míst na potápění a šnorchlování

1/

Blue Bay - vody u jihovýchodního cípu ostrova nabízejí skvělou viditelnost a ve spojení s hloubkou mezi 5-6 metry jsou skvělým místem pro začátečníky,jelikož můžete šnorchlovat přímo z pláže. Korálový útes u Blue Bay je podmořskou rezervací, kde žije více než 50 druhů vzácných ryb.

2/

Pointes aux Piments - dlouhá severozápadní pláž na Pointes aux Piments chráněná korálovým útesem je jedním z nejlepších míst, kde můžete spatřit mořské želvy opravdu zblízka. Na své si zde přijdou jak vyznavači potápění, tak turisti se šnorchlem.

3/

Trou aux Biches - tato krásná pláž chráněna v těsné blízkosti korálovými útesy je díky klidné mořské hladině a mělké vodě obzvlášť vhodnou volbou pro rodiny s dětmi.

4/

Flic en Flac - nejdelší pláž západní části ostrova nabízí klidné a bezpečné šnorchlování. Do vody ale doporučujeme vzít si boty a předejít tím poranění na korálech, které se na dně můžou nacházet i v menších hloubkách.

5/

Ile aux Cerf - ráj bílých pláží, které znáte z pohledů, tento ostrov na východním pobřeží je domovem bohatého podmořského života, a je proto obzvlášť vhodným pro šnorchlovací výlety. Stačí se položit na hladinu a začít sledovat naživo film o životě na korálovém útesu.

6/

Tamarin - příjemná malá rybářská vesnice nedaleko Flic en Flac. Už na pláži se Vám nabízí nádherný výhled na okolní hory a palmové háje v blízkosti pláže. Ta pravá podívaná na Vás čeká pod hladinou moře. Jako potápěč můžete plavat s rejnoky, mořskými želvami nebo sledovat žraloky a delfíny, co občas zamíří k útesu.

7/

Vraky lodí - pro zkušené potápěče je jistě zajímavým zážitkem ponor k vraku lodi. V okolí ostrova je jich hned několik: Amar, Star Hope, Water Lilly a Emily.

8/

Katedrála - jedno z legendárních míst v blízkosti Flic en Flac, Katedrála nabízí potápění do jeskyní a skalních dutin.

9/

Rempart Serpent - rovněž v oblasti Flic en Flac, podmořský život zde díky hloubce 25 metrů doslova bují a jeho pestrost tu nebere konců. Toto místo je ale určené jen pro opravdu zkušené potápěče.

10/

St. Jacques - jeden ze skvělých potápěčských spotů poblíž Le Morne. Hloubka se zde pohybuje od 3 do 30 metrů a narazit můžete například na žraloka šedého útesového.